Lekkoatleci z województwa świętokrzyskiego nie zdobyli medalu na mistrzostwach Polski w Spale

/dor/
Magdalena Drop była piąta w skoku wzwyż.
Magdalena Drop była piąta w skoku wzwyż. Fot. D. Kułaga
Lekkoatletom z województwa świętokrzyskiego nie udało się zdobyć medalu na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które w sobotę i niedzielę odbyły się w Spale.

Krzysztof Radziszewski z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego był jednym z tych zawodników, który miał się włączyć do walki o medal. Bieg na 60 metrów przez płotki był niezwykle zacięty. Radziszewski pobiegł dobrze, uzyskał czas 8,04. Jest to jego rekord życiowy - poprzedni wynosił 8,08. Rywale biegali jednak jeszcze szybciej i ten rezultat zapewnił naszemu zawodnikowi piątą pozycję. Wygrał Artur Noga z Warszawianki - 7,65, wyprzedził Dominika Bochenka z Zawiszy Bydgoszcz - 7,70, Macieja Gizę z AZS AWF Kraków - 7,98 i Macieja Wojtkowskiego - 8,01.

Piątą lokatę wywalczyła też w skoku wzwyż Magdalena Drop z Trójki Sandomierz z wynikiem 1.82 m (rekord życiowy w hali). Najlepsza okazała się Karolina Gronau ze Startu Lublin - 1.90 m. W skoku o tyczce z dobrej strony pokazała się Agnieszka Wrona z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Zajęła piąte miejsce z wynikiem 4 metry - wyrównała swój rekord sezonu. Wygrała Anna Rogowska z SKLA Sopot - 4.60, srebrny medal zdobyła Monika Pyrek z MKL Szczecin - 4.40, a brązowy Karmen Bunikowska z AZS AWFiS Gdańsk - 4.10.

Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice w sobotę startował w biegu na 1500 m. Uzyskał czas 3:54.35 (to jego najlepszy wynik w tym sezonie), który zapewnił mu szóste miejsce. Jedenasty był jego klubowy kolega Wojciech Jarosz - 3:57.27 (rekord życiowy). W niedzielnym starcie na 3000 m Dawid Kubiec również był szósty - 8:27.11 (rekord życiowy).

Niezwykle ciekawy był bieg kobiet na 3000 metrów. Wygrała Sylwia Ejdys z WKS Śląsk Wrocław - 9:06.46, przed byłą zawodniczką STS Skarżysko - Kamienna Wiolettą Frankiewicz (obecnie AZS AWF Kraków) - 9:06.93 i Lidią Chojecką z Warszawianki 9:07.50.

Inne ciekawsze wyniki: 3000 m: 9. Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno) - 9:56.73 (rekord życiowy); skok w dal: 1. Marcin Starzak (AZS AWF Kraków) - 7.63; pchnięcie kulą: 1. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) - 19.99, 10. Kamil Zbroszczyk (KKL Kielce) - 16.86 (rekord życiowy); skok wzwyż: 1. Grzegorz Sposób (Start Lublin) - 2.22, 7. Tomasz Król (KKL Kielce) - 2.08.