Lekkoatletyka. Dobra postawa ostrowczan w Iłży

/WAF/
Marek Matysiak ukończył półmaraton w Iłży na 10. miejscu.
Marek Matysiak ukończył półmaraton w Iłży na 10. miejscu. Waldemar Frańczak
Na wysokim, 10. miejscu ukończył półmaraton w Iłży Marek Matysiak, biegacz z Ostrowca. Również inni ostrowczanie zostali skalsyfikowani na wysokich lokatach.

Po raz pierwszy w Iłży zorganizowano półmaraton charytatywny, z którego dochód z opłaty startowej został przekazany na rzecz budowy hospicjum imienia Ojca Pio w Alojzowie. Oprócz półmaratońskiego dystansu odbyło się kilka biegów towarzyszących - I Iłżecka Dycha Charytatywna, Ogólnopolski Bieg Palacza na dystansie 3 km i Bieg Dla Dzieci.W biegu głównym, w stawce ponad stu zawodniczek i zawodników, pobiegło kilku ostrowczan. Najszybciej z nich trasę blisko 21 kilometrów pokonał Marek Matysiak, reprezentujący Gapmont Running Team. Potrzebował on na to 1:33:48. Jako 12. linię mety minął Łukasz Starachowski- 1:36:53, W pierwszej dwudziestce, na 18. miejscu został sklasyfikowany Konrad Sulik (Sport Medical Running Team)- 1:39:49. Czwarta dziesiątkę otworzył Kamil Bernacki (Active Zone-Ostrowiec)- 1:42:54, a siódmą Marcin Wiśniewski- 1:52:51. Grupa ostrowczan przygotowuje się także do startu w Maratonie Warszawskim, który odbędzie się 29 września.