Liga Mistrzów. Dramatyczny mecz Lwów z Barceloną

PK
Dawid Łukasik
Pierwsza kolejka Ligi Mistrzów 2017/2018 nie przyniosła sensacji, choć do niespodzianek można zaliczyć porażkę PGE Vive Kielce na Białorusi.

W grupie A Orlen Wisła Płock nie sprostała obrońcy tytułu, Vardarowi Skopje. Płocczanie nieco przespali pierwszą połowę, którą przegrali 9:13. Na początku drugiej świetnie zaczął bronił Marcin Wichary i „nafciarze” doprowadzili do remisu, a nawet mieli szansę wyjść na prowadzenie, ale spokojnie grający zespół ze Skopje odbudował przewagę.

Bardzo ciekawie było w innym meczu grypy A, rozegranym w Mannheim. Rhein-Neckar Löwen do przerwy przegrywały z FC Barceloną Lassa różnicą sześciu trafień, ale w drugiej części rozpoczęły pogoń. Skuteczną, bo już w 44 minucie był remis 23:23. W ostatniej fazie meczu „Barca” prowadziła jednym, dwoma golami lub był remis. 7 sekund przed końcem Dika Mem zdobył gola na 30:31, ale gospodarze wzięli czas, po którym Patrick Groetzki wyrównał.

W „kieleckiej” grupie B, mocno na wygraną z duńskim Aalborgiem musiał się napracować niemiecki SG Flensburg-Handewitt. Do przerwy gospodarze przegrywali 13:15, a w 35 minucie przegrywali już 15:19. Na prowadzenie wrócili dopiero w 51 minucie (25:24) i ostatecznie wygrali 30:27.

Spory opór jednemu z faworytów rozgrywek, Telekomowi Veszprem, postawiło we własnej hali Celje Pivovarna Lasko. Do 35 minuty niemal cały czas prowadzili gospodarze, jeszcze w 49 minucie było 29:29, ale końcówka w wykonaniu Madziarów była piorunująca, ostatecznie wygrali oni 39:31.

Najbliższy rywal PGE Vive (niedziela, 24 września, godz. 18.30, Hala Legionów), THW Kiel, dość gładko przegrał u siebie 22:25 z PSG. Rozmiary wygranej Francuzów może nie są wyraźne, ale goście prowadzili kilkoma bramkami przez cały mecz.

Początek drugiej kolejki już w środę, Orlen Wisła Płock zagra wtedy na wyjeździe z Rhein-Neckar Löwen.

Grupa A
IFK Kristianstad - HC Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 28:28 (14:16), Orlen Wisła Płock - Vardar Skopje 22:26 (9:13), HBC Nantes - MOL-Pick Szeged 30:26 (18:15), Rhein-Neckar Löwen - FC Barcelona Lassa 31:31 (12:18).

Grupa B
Mieszkow Brześć - PGE Vive Kielce 28:25 (15:11)

SG Flensburg-Handewitt - Aalborg Handbold 30:27 (13:15)
Flensburg: Andersson, Lind - Karlsson, Glandorf 8/12, Mogensen 0/2, Svan, Wanne 2/2, Jeppsson 3/4, Steinhauser 6/8, Krüger, Heinl 0/2, Zachariassen 0/2, Toft Hansen 2/2, Lauge Schmidt 7/10, Mahe 2/2, Röd.

Aalborg: S. Pedersen, Aggefors - Smarason 1/3, P. Larsen 4/8, Barthold, M. Larsen 3/6, Hald Jensen 2/2, M. Jensen 1/1, A. Jensen 6/13, Ellebaek, Jotić 0/2, Atlason, J. Pedersen 2/2, Antonsen 1/1, Juul-Lassen 7/9.

Celje Pivovarna Lasko - Telekom Veszprém HC 31:39 (18:16)
Celje: Lesjak, Pantjar - Mlakar 8/8, Malus 6/6, Gal Marguc 4/4, Anić 3/4, Razgor 2/2, Mackovsek 2/2, D. Dujszebajew 2/2, Beciri 1/1, Jurecić 1/1, Kodrin 1/1, Mitrović 1/1, Vujović, Makuc.

Veszprem: Alilović, Mikler - Lekai 9/9, Ugalde 6/6, Ilić 5/5, Gasper Marguc 5/5, L. Nagy 4/4, Gajić 4/4, Blagotinsek 2/2, Accambray 1/1, Manaskov 1/1, Terzić, Sulić, Schuch, Tönnesen, Nilsson.

THW Kiel - Paris Saint-Germain Handball 22:25 (17:15)
THW: Landin 1/1, Wolff - Vujin 5/9, Nilsson 4/8, Rahmel 3/5, Wiencek 3/4, Zeitz 2/4, Ekberg 1/5, Frend 1/3, Bilyk 1/2, Dahmke 1/1, Weinhold 0/2, Dissinger 0/1, Firnhaber, Zarabec, Toft Hansen.

PSG: Corrales, Omeyer - Sagosen 6/11, Hansen 5/8, Gensheimer 5/6, Remili 4/10, Kounkoud 3/4, L. Karabatic 2/3, N. Karabatic 0/1, Abalo 0/1, Narcisse 0/1, Stepancić, Møllgaard , Nahi, Damjanović.

Grupa C
Kadetten Schaffhausen - Elverum Handball 36:30 (17:15), Skjern Handbold - Dinamo Bukareszt 39:28 (19:11), Gorenje Velenje - Abanca Ademar Leon 23:22 (12:10).
1. Skjern Handbold 1 2 39-28
2. Kadetten Schaffhausen 1 2 36-30
3. Gorenje Velenje 1 2 23-22
4. Elverum Handball 1 0 30-36
5. Abanca Ademar Leon 1 0 22-23
6. Dinamo Bukareszt 1 0 28-39
1.-2. miejsce - awans do baraży o wejście do 1/8.

Grupa D
Motor Zaporoże - Czechowskie Niedźwiedzie Czechow 36:23(21:16), Paczkowski 1, Montpellier HB - Metalurg Skopje 32:22 (19:11), Besiktas Mogaz HT Stambuł - Sporting CP Lizbona 26:30 (16:17).
1. Motor Zaporoże 1 2 36-23
2. Montpellier HB 1 2 32-22
3. Sporting CP Lizbona 1 2 30-26
4. Besiktaz Mogaz Stambuł 1 0 26-30
5. Metalurg Skopje 1 0 22-32
6. Czechowskie N. Czechow 1 0 23-36