Industria Kielce wygrała z Eurofarmem Pelister 35:25 w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zapis relacji live

Damian Wiśniewski
Igor Karacić (z piłką) zanotował w tym meczu jedno trafienie
Igor Karacić (z piłką) zanotował w tym meczu jedno trafienie Dawid Łukasik
W czwartek 30 listopada piłkarze ręczni Industrii Kielce wygrali 35:25 z Eurofarmem Pelister w meczu dziewiątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Industria Kielce wygrała z Eurofarmem Pelister w Lidze Mistrzów

Industria Kielce - Eurofarm Pelister 35:25 (18:13)
Industria: Wolff, Wałach - Olejniczak 3, Wiaderny 2, Kounkoud 1, Sićko 1, Alex Dujszebajew 7, Tournat 4, Karacić 1, Daniel Dujszebajew 1, Thrastarson 7, Surgiel 2, Paczkowski 1, Karaliok 3, Nahi 4.
Eurofarm: Ghedbane, Lesjak - Cehte 7, Tajnik 1, Borzas 4, Tankovski, Radivojević 4, Kuzmanovski 3, Kosteski 1, Petrović, Petar Atanaseivikj, Peshevski 5, Seri, Pavle Atanasijevikj.
Kary 2-minutowe: 2-4

Tylko początek tego meczu był mocno wyrównany, a obie drużyny na przemian rzucały gole. Po pierwszych trzech minutach było 3:3, ale wtedy skuteczniejsi zaczęli być gospodarze - po trafieniu Thrastarsona w pewnym momencie zrobiło się 6:3 i kielczanie już nie oddali ani na chwilę prowadzenia.
Zobacz zdjęcia z meczu:

W dalszej części pierwszej części pojedynku świetnie wyglądał zwłaszcza Alex Dujszebajew, który trafiał z dystansu i z koła, łącznie rzucając pięć goli na sześć prób. Skuteczny był także Haukur Thrastarson, który trafił trzy na trzy próby. W zespole gości najlepszy pod tym względem był Nejc Cehte, który podobnie jak Alex pięciokrotnie trafił do bramki, ale potrzebował na to aż dziewięciu prób.

Po pierwszej połowie kielczanie prowadzili różnicą pięciu trafień, 18:13, mając 69% skuteczności (rywale 57).

Druga część spotkania przebiegała podobnie. Po za małymi wyjątkami, momentami w których goście dochodzili do głosu i potrafili rzucić dwie, lub maksymalnie trzy bramki z rzędu, to kielczanie w pełni dominowali przebieg gry.

Cztery na cztery rzuty trafił Haukur Thrastarson i tym samym z siedmioma trafieniami został najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu, wespół z Nejcem Cehte z Eurofarmu. Islandzki zawodnik Industrii może się jednak pochwalić stuprocentową skutecznością, podczas gdy przeciwnik niewiele ponad 50-procentową.

W trakcie trwania spotkania trener kieleckiego zespołu, Talant Dujszebajew, sięgał po zawodników rezerwowych. Wchodzili między innymi Paweł Paczkowski, Miłosz Wałach, czy Cezary Surgiel, który dwukrotnie trafił do bramki rywali, w tym zanotował ostatnią bramkę w meczu.

Industria wygrała, a kolejny mecz zagra drugiego grudnia w ORLEN Superlidze z Chrobrym Głogów na wyjeździe. Następny mecz Ligi Mistrzów czeka ją cztery dni później, z węgierskim Pickiem Szeged na wyjeździe.

ZAPIS RELACJI LIVE

60'
Cezary Surgiel ze skrzydła i koniec! Industria wygrywa 35:25.

60'
Nicolas Tournat dostał dwie minuty kary

59'
Peshevski dla Eurofarmu, ale po chwili dla Industrii trafił Tournat. 34:25

57'
Petar Atanaseivikj z dystansu trafił dla Eurofarmu, 33:24.

56'
Świetnie Miłosz Wałach! Peshevski tym razem nie zdołał go pokonać, a po chwili trafił Paczkowski 33:23.

54'
Nej Cehte z dystansu, 32:23.

53'
Cezary Surgiel trafił z rzutu karnego, wcześniej faulowany był Nicolas Tournat. 32:22

51'
Peshevski z koła pokonał Wałacha, który właśnie pojawił się na parkiecie. 31:22

50'
Olejniczak zwodem minął jednego z rywali i ponownie wpakował piłkę do bramki. 31:21.

50'
Uros Borzas z dystansu trafił dla gości. 30:21.

49'
Dłuższa akcja gospodarzy, ale znów skuteczna! Do bramki Eurofarmu trafił Olejniczak, 30:20.

48'
Wolff świetnie broni rzut Radivojevicia ze skrzydła, a po chwili z koła trafił Nicolas Tournat. 29:20.

47'
Odpowiedź Nejca Cehte i jest 28:20

46'
Fantastyczna akcja skrzydłowych Industrii! Z prawej strony Kounkoud zagrał przez pole karne do Dylana Nahi, a ten pokonał bramkarza. 28:19

44'
Teraz dobry okres gry Eurofarmu. Znów trafił Radivojević i jest 27:19

42'
Borzas i Radivojević dla gości, jest 27:18.

41'
Koncertowa gra kielczan! W bramce świetnie broni Andreas Wolff, a jego koledzy rzucają kolejne gole! Znów skuteczny kontratak Industrii, trafia Szymon Sićko. 27:16.

40'
I znów Thrastarson! Świetna gra Islandczyka sprawia, że rośnie przewaga mistrzów Polski, jest 25:16.

39'
Mocny rzut Thrastarsona i kolejne jego trafienie! 24:16 dla Industrii.

38'
Uros Borzas trafia do bramki Industrii, jest 23:16.

37'
Kolejny błyskawiczny kontratak! Tym razem ze skrzydła trafił Dylan Nahi. 23:15.

36'
Świetna kontra Industrii! Alex Dujszebajew przechwycił piłkę podczas ataku rywali, podał do Karalioka, ten do Daniego i drugi z braci Dujszebajew trafił do bramki. 22:15

35'
Radivojević pokonał Wolffa z rzutu karnego, jest 21:15.

34'
Znów Hakur Thrastarson trafia do bramki gości. Jest 21:14.

33'
Świetna kontra Industrii i trafienie Thrastarsona, ale po chwili ze skrzydła dobrze rzucił Domen Tajnik. Jest 20:14.

32'
Nicolas Tournaut rzucił z koła pierwszego gola w drugiej połowie. 19:13.

31'
Kielczanie zaczęli drugą połowę.

30'
Koniec pierwszej połowy. Równo z syreną faulowany był Karacić, a Sićko rzucając z rzutu wolnego nie zaskoczył bramkarza

30'
Cehte trafia, jest 18:13

30'
Wiaderny trafia z rzutu karnego, wcześniej faulowany był Olejniczak, Jest 18:12.

29'
Dwie dobre interwencje bramkarzy. Najpierw Ghedbane zatrzymał Paczkowskiego, a następnie skuteczną interwencją popisał się Wolff.

27'
Skuteczna kontra kieleckiego zespołu. Do bramki rywali trafił Olejniczak. jest 17:12.

27'
Gol za gola. Peshevski dla Eurofarmu i Alex Dujeszebajew dla Industrii. Jest 16:12

26'
Radivojević trafia dla Eurofarmu, a po chwili Karacić trafił w słupek. 15:11.

25'
I przełamuje się też zespół macedoński. Bramkę zdobył Peshevski, a po chwili odpowiedział ze skrzydła Wiaderny. 15:10.

24'
W końcu bramka dla Industrii! Najpierw Wolff wyszedł daleko przed bramkę, by powstrzymać atak gości, a po chwili bramkarza pokonał Igor Karacić. Jest 14:9.

23'
Już jakiś czas czekamy na kolejny celny rzut. Akcje obu zespołów są rwane, niedokładne, a sędziowie często przerywają grę. Dwie minuty kary otrzymał teraz Petar Atanaseivikj z Eurofarmu.

20'
Pavle Petrović ukarany karą dwóch minut za faul na Olejniczaku.

19'
I równie ładna odpowiedź kielczan! Alex Dujszebajew "wkrętką" pokonał bramkarza, 13:9.

18'
Efektowna akcja gości. Rzut na koło, a Cehte w locie złapał piłkę i pokonał Wolffa. 12:9

15'
Kolejny świetny rzut Alexa Dujszebajewa z dystansu! Jest 12:8 dla Industrii.

13'
Alex Dujszebajew dla Industrii i Uros Borzas dla Eurofarmu. 11:8.

13'
Znów gol za gol. Najpierw Thrastarson dla Industrii, a następnie Cehte dla gości. 10:7.

11'
Alex Dujeszebajew z dalszej odległości i pokonał bramkarza. Po chwili odpowiedział jednak Cehte i jest 9:6.

11'
Filip Kuzmanovski popisał się mocnym i skutecznym rzutem z dystansu. Jest 8:5

9'
Tym razem Nahi był już skuteczny i pokonał bramkarza ze skrzydła. Jest 8:4.

9'
Mały festiwal nieskuteczności z obu stron. Najpierw Dylan Nahi przegrał pojedynek z bramkarzem po szybkiej kontrze, a następnie goście nie przebili się przez obronę Industrii.

7'
Mocny rzut Nejca Cehte zaskoczył Andreasa Wolffa, ale po chwili sprytnym rzutem z koła bramkarza gości pokonał Artiom Karaliok. Jest 7:4.

6'
Thrastarson oddał kapitalny rzut z dystansu i pokonał bramkarza. Jest 6:3.

5'
Alex Dujszebajew świetnie podał, a Nicolas Tournat z koła rzucił kolejnego gola. Jest 5:3.

4'
Thrastarson z rzutu karnego i jest 4:3 dla Industrii. Wcześniej faulowany był Alex Dujszebajew

3'
I już jest 3:3! Najpierw Benoit Kounkoud wykorzystał kontratak, a po chwili wyrównał Uros Borzas.

2'
Znów gol za gola. Najpierw Borzas dla gości, a potem Karaliok dla Industrii, jest 2:2.

1'
Od środka zaczęli goście i szybko objęli prowadzenie, Najpierw co prawda Wolff obronił rzut Cehte, ale po chwili dobił Kosteski. Za chwilę wyrównał Nahi.

20:40
Zawodnicy obu zespołów meldują się na parkiecie, za chwilkę zaczynamy spotkanie.

***

W poprzedniej kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów Industria Kielce wygrała 28:24 u siebie z HC Zagrzeb, bardzo dobrze prezentując się zwłaszcza w końcówce spotkania. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Szymon Wiaderny, który rzucił pięć goli.

Tym razem rywalem naszej drużyny będzie Eurofarm Pelister, czyli drużyna zajmująca ostatnie miejsce w tabeli grupy A. W pierwszym meczu z tym rywalem mistrzowie Polski wygrali na wyjeździe 24:21.

- Teoretycznie to najłatwiejszy mecz w naszej grupie, szczególnie gdy gramy u siebie, ale wcale tak być nie musi. Pierwsze spotkanie pokazało, że ta drużyna ma potencjał by postawić się każdemu. Przypomnę tylko, że bardzo długo walczyli o korzystny wynik w meczu z THW Kiel, a w Paryżu także przez większy okres czasu utrzymywali się w grze. Mają potencjał. My sami się o tym przekonaliśmy w starciu w Bitolii. Nasza gra siadła w drugiej połowie, a oni nas gonili i prawie przegonili. Na szczęście przywieźliśmy punkty do domu. Chcemy wygrać wszystkie mecze Ligi Mistrzów w tym roku, zarówno z Eurofarmem, jak i Pickiem Szeged. To może być niebezpieczne spotkanie. Ta ekipa nie ma nic do stracenia - mówił Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii Kielce.

Tak zapowiadamy mecz Industrii Kielce z Eurofarmem Pelister.