Liga okręgowa: Granat Skarżysko-Kamienna nie dał szans GKS-owi Rudki

Paweł Wełpa
Tylko do przerwy goście z Rudek mieli nadzieje na dobry wynik w Skarżysku-Kamiennej. Zostały one jednak rozwiane tuż po przerwie i z gości zeszło powietrze, a Granat się rozstrzelał.

To GKS Rudki oddał pierwszy groźny strzał w tym meczu, ale piłka minęła poprzeczkę bramki Przemysława Michalskiego. Potem więcej sytuacji do zdobycia gola mieli już gospodarze. Gola próbowali strzelić najlepsi strzelcy Granatu, czyli Błażej Miller i Krzysztof Rzeszowski, ale celowniki ich zawodziły. Szczęścia przy stałych fragmentach gry próbował jak zawsze Bartosz Styczyński.
Dopiero w 37. minucie udało się gospodarzom znaleźć drogę do bramki. Z ok. 20 metrów precyzyjnym strzałem popisał się Damian Szyszka i pokonał golkipera Rudek Dawida Rafalskiego. Ten sam piłkarz mógł tuż przed przerwą podwyższyć rezultat, ale w zamieszaniu podbramkowym nie trafił czysto w piłkę stojąc przed pustą bramką.

Co się nie udało tuż przed gwizdkiem na przerwę, udało się tuż po wznowieniu gry. W 47. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Wojna i podwyższył wynik na 2:0. Po tym golu goście z Rudek stracili wiarę w pozytywny dla nich rezultat.
Dwa kolejne gole zdobył Granat po strzałach Damiana Szyszki i Macieja Głowaczewskiego. Dopiero przy stanie 4:0 GKS miał dobrą sytuację do strzelenia gola, ale strzał na pustą bramkę zablokował Bartosz Styczyński.

Granat Skarżysko-Kamienna – GKS Rudki 4:0 (1:0)