ŁKS Górnik Łagów pokonał Gród Ćmińsk. Beniaminek z Radoszyc znów zwycięski. Nida przegrała z Naprzodem. Śledźcie relacje, wyniki i tabelę

Bartosz Wartałowicz
Gród Ćmińsk przegrał z ŁKS Łagów 1:3. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach >>>>>>
Gród Ćmińsk przegrał z ŁKS Łagów 1:3. Więcej zdjęć na kolejnych slajdach >>>>>>Maciej Cender
W weekend 19-20 sierpnia odbyła się druga kolejka klasy okręgowej. Śledźcie relacje, wyniki i tabelę.

Grała klasa okręgowa 19-20.08. Sprawdź wyniki i tabelę

Świt Ćmielów - Partyzant Radoszyce 1:4 (0:2)
Bramki: Kacper Harabin 60 - Bartłomiej Wiktorowicz 20, 90+3, Maciej Dymek 44, Hubert Wiktorowicz 83

Wynik mówi sam za siebie. Na poziomie klasy okręgowej nie można tak łatwo tracić bramek. Wydawało się, że mamy mecz u siebie i jako doświadczony zespół powinniśmy prowadzić grę, ale popełniając takie błędy, nie będziemy punktować

- powiedział Artur Anduła, trener Świtu.

Bardzo trudny mecz, przeciwnik dużo atakował dośrodkowaniami, obrońcy musieli być czujni przez cały czas. Mecz był bardzo wyrównany, ale cieszymy się z tego znakomitego początku sezonu

- powiedział trener Partyzanta Radoszyce - Marcin Niemiec

Gród Ćmińsk - ŁKS Górnik Łagów 1:3 (0:1)
Bramki: Emil Lurzyński 71 - Bartosz Sot 12, 76, Jacek Safian 90+5
Gród:Szram - Siarek, Boleń, Domagała (83. Adach), Borowski (60. Guzy) - Zagdan, Frączyk - Ślusarczyk, Zapała (80. Banaśkiewicz), Lurzyński (72. Słoń) - Kokosza (46. Pietronik).
ŁKS:Wróblewski - Kalityński (60. Bandura), Biesiada, Górecki, Malec - Uniat, Wiecha (70. Gadowski) - Blicharski (80. Maciejski), Czechowski (55. Tutaj), Safian - Sot.

Jeden z najciekawszych meczów tej serii gier w klasie okręgowej. Drużyna z Łagowa szybko zdobyła bramkę, po której nieco spadła intensywność wyprowadzania ataków, przez gości. Do wyrównania dążyli gospodarze i stało się to w 71 minucie. Po fatalnym kiksie obrońcy ŁKS, piłkę przejął Emil Lurzyński i strzelił nie do obrony. Przyjezdni niedługo po bramce Grodu wyszli na prowadzenie, a do siatki po raz drugi trafił Bartosz Sot. Grający trener gospodarzy, Robert Zagdan miał duże pretensje do sędziego głównego, o prawidłowość tej bramki, ale nie zmienił decyzji rozjemcy. Gród po tym golu musiał ruszyć odważniej, co wykorzystała drużyna Rafała Gołofita i w doliczonym czasie gry mecz zamknął Jacek Safian.

Jesteśmy niezadowoleni z tego meczu i z pracy sędziego. Druga bramka dla rywali padła po faulu na naszym obrońcy. W końcówce już za bardzo się odkryliśmy i skończyło się 1:3

- powiedział trener Grodu Ćmińsk, Robert Zagdan.

Uważam, że w pierwszej połowie kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia. Wszystko uspokoiła bramka na 1:0, ale widziałem takie samozadowolenie u moich zawodników. W drugiej połowie straciliśmy bramkę w kuriozalny sposób i rywal mógł nawet wyjść na prowadzenie, ale na szczęście się to nie udało. Później klasę pokazali Bartek Sot i Jacek Safian. Ten mecz był dla nas bardzo trudny, dziękuję moim zawodnikom za dobrą grę

- powiedział trener ŁKS, Rafał Gołofit.

Sparta Kazimierza Wielka -Unia Sędziszów 1:0 (1:0)
Bramka: Bartłomiej Kościółek 45.
W 25 minucie Mariusz Adamczyk (Sparta) nie wykorzystał rzutu karnego.

Bardzo trudny mecz, rywal przyjechał do nas i bronił się na własnej połowie. Cierpliwie budowaliśmy akcje, staraliśmy się przedrzeć przez szyki obronne rywala. Udało nam się to dopiero po uderzeniu sprzed pola karnego Bartka Kościółka. W drugiej połowie była ogromna ulewa, co utrudniało grę. Mieliśmy swoje szanse, ale w samej końcówce Unia miała bardzo groźną sytuację i wtedy uratowała nas kałuża przed bramką, która zatrzymała futbolówkę. Wygraliśmy, teraz skupiamy się na meczu ze Spartą Dwikozy

- powiedział trener Sparty, Kamil Mach.

Nida Pińczów - Naprzód Jędrzejów 0:3 (0:2)
Bramki: Jakub Grzyb 14, 64, Kamil Gocał 39

Każdy mecz ze spadkowiczami będzie trudny. Dziś zagraliśmy lepiej, niż w meczu ze Spartą, byliśmy znacznie bardziej agresywni w pressingu i to skutkuje dosyć pewną wygraną. Dedykujemy to zwycięstwo kierownikowi Jerzemu Putowskiemu, który obchodzi urodziny

- powiedział trener Naprzodu, Paweł Wijas.

Piaskowianka Piaski - Partyzant Wodzisław 4:3 (2:0)
Bramki: Rafał Krzysztofik 5, 9, Dawid Krzysztofik 72, Igor Czuba 78 - Piotr Gardynik 52, Dominik Szewczyk 80, 84

Orlicz Suchedniów - Kamienna Brody 4:0 (2:0)
Bramki: Damian Salwa 25, 70, Jan Bilski 43, Damian Kita 80

Victoria Skalbmierz - Sparta Dwikozy 1:3 (1:2)
Bramki Kamil Adamski 12 z karnego- Cezary Charszla 2, Michał Kułaga 38, Dominik Dubiel 86.
Sparta: Kuszaj - Kubicki (78. Janeczko), Kula, Dubiel, Kruk - Surma (65. Guźla), Warzocha (60. Baczewski), Dorosinski, A. Chorab (70. Orłowski) - Charszla, Kułaga

Wiedzieliśmy, że łatwo w Skalbmierzu nie będzie, bo rywale są bardzo mocni u siebie. Z przebiegu meczu byliśmy lepsi, dobrze weszliśmy w mecz, przytrafił nam się co prawda błąd w defensywie, ale potrafiliśmy znowu wyjść na prowadzenie i podwyższyć wynik w końcówce

- powiedział Jacek Kuranty, trener Sparty

GKS Góral Górno - Wicher Miedziana Góra 3:2 (3:1)
Bramki: Dawid Marszałek 19, Krystian Moskal 21, Albin Jaworski 30 - Jakub Czarnowski 17, Jarosław Gołda 87.
Wicher: Wrona - Mazur (40. Kaczmarski), Chrabąszcz, Kudelski (68. Buczkowski) - Niewczas - Staciwa (78. Wiśniewski), Cygan (62. Nowak), Wójcik, Czarnowski - Gołda, Piwowarczyk.

W pierwszej połowie kontrolowaliśmy mecz, w drugiej zrobiło się nerwowo. To był trudny mecz, ale cieszą nas 3 punkty