Łowcy burz ostrzegają. Przez Polskę przejdą gwałtowne burze!

  Łowcy burz ostrzegają. Przez Polskę przejdą gwałtowne burze!

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Łowcy burz ostrzegają. Przez Polskę przejdą gwałtowne burze!
  W ciągu najbliższych dni na terytorium Polski przewiduje się występowanie gwałtownych burz, podczas których należy spodziewać się intensywnych opadów deszczu - wynika z komunikatu rozesłanego do mediów przez Łowców Burz.
  Łowcy burz ostrzegają. Przez Polskę przejdą gwałtowne burze!
  Sprawcą tak dynamicznej pogody jest dość rozległy niż znad Płw. Bałkańskiego pod którego wpływem znajduje się Polska. Do naszego kraju będzie napływać ciepła, ale bardzo wilgotna i chwiejna masa powietrza znad Europy południowo - wschodniej. W masie tej będą tworzyć się potężne chmury burzowe, które mogą przynosić groźne zjawiska pogodowe - przede wszystkim ulewne opady deszczu.

  Miejscami w ciągu kilku godzin może spaść nawet ponad 50 mm (5cm lub 50 l/m^2) deszczu.
  Ponadto lokalnie może pojawić się opad gradu oraz bardzo silny wiatr. Sytuacja, która obecnie panuje nad Europą , jest bardzo charakterystyczna i niemal zawsze oznacza problemy z nadmiarem deszczu.

  Warunki do tworzenia się gwałtownych burz i bardzo silnych opadów deszczu będą się utrzymywać również przez najbliższe kilka dni, ale od czwartku opady powinny być już mniejsze. Mimo wszystko podczas burz mogą dalej pojawiać się niebezpieczne zjawiska. Zjawiska będą występować punktowo, a więc w pewnym miejscu może spaść bardzo dużo deszczu, natomiast kilkadziesiąt km dalej może wystąpić jedynie słaba burza.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (24)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (24) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo