Lubiński trzeci w wielkim upale

/dor/
Jarosław Lubiński z powiatu jędrzejowskiego zajął trzecie miejsce w I Kieleckim Biegu Górskim. Dorota Kułaga
Bardzo dobry występ zawodnika z Oksy w biegu górskim Kielcach

Jarosław Lubiński z Lipna w gminie Oksa bardzo dobrze spisał się w I Kieleckim Biegu Górskim. Zajął trzecie miejsce, za Sylwestrem Lepiarzem i Marcinem Stokowcem.

W biegu tym wystartowało 214 zawodników z Polski i Włoch. Liczącą 23 kilometry trasę, w potwornym upale, najszybciej pokonał Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego. Dodajmy, że zawodnicy musieli wbiec między innymi na Kamienną Górę - 366 metrów, Pierścienicę - 367 i Biesak - 381. - Cieszę się z miejsca, z czasu nie bardzo. Pomyliłem trasę i pobiegłem więcej dystansu niż powinienem. Ale fajnie, że ten biegł doszedł do skutku, mam nadzieję, że będzie kontynuowany - powiedział trzeci na mecie Jarosław Lubiński z Lipna, który na zawodach reprezentuje KKL Kielce. Wygrał Sylwester Lepiarz z Ostrowca Świętokrzyskiego - 1:28,06 przed Marcinem Stokowcem z Kielc - 1:29,09, trzeci był Jarosław Lubiński 1:30,46.