Lubrzanka Kajetanów wygrała z Unią Sędziszów

PST
Kamil Markiewicz
Lubrzanka Kajetanów wygrała z Unią Sędziszów w meczu świętokrzyskiej IV ligi.

Lubrzanka Kajetanów - Unia Sędziszów 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Patryk Ślęzak 15, 0:2 Mateusz Rejowski 30, 1:2 Karol Zwierzyński 40, 2:2 Michał Cedro 53, 3:2 Tichomir Czeneszkow 77.

Lubrzanka: Szczurek - Bakalarz, Piotrowicz, K. Bracha, Cedro - Miernik (67. Kowalczyk), A. Foks, Zawierucha, Zwierzyński (52. Skrzyniarz) - Czeneszkow, M. Bracha (80. Woźniak).

Unia: Otręba - Wójcik, Brożek, Cielebała, Gała (65. Brzoza) - T. Zapalski (3. Lato, 65. A. Brożek), W. Zapalski, Ślęzak, Lenart - Nartowski, Rejowski.

Sędziował: Maciej Mądzik.

- Przegrywaliśmy 0:2, ale odwróciliśmy losy meczu. Pomogła z pewnością bramka kontaktowa Zwierzyńskiego (celnie uderzył z półobrotu). Wreszcie mamy pierwsze upragnione zwycięstwo. - przyznał z nadzieją nowy trener zespołu z Kajetanowa Dariusz Świetlik. O pechu może mówić pomocnik Unii Tomasz Zapalski. Już w 3 minucie z powodu kontuzji musiał zejść z boiska.

Sytuacji podbramkowych z obu stron nie brakowało. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Piotr Gajda z Nidy trafił w poprzeczkę. Ta oraz inne niewykorzystane sytuacje zemściły się na gościach. W 71 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Moravii (za zagranie piłką ręką przez obrońcę Nidy). „Jedenastkę” wykorzystał Mateusz Zawadzki. Ten sam zawodnik pięć minut później wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości Michałem Nawrotem i został bohaterem gospodarzy.