Łukasz Woźniak trzeci na akademickich Mistrzostwach Polski

Dorota KUŁAGA [email protected]
Łukasz Woźniak na trasie.
Mieszkający w Strawczynie Łukasz Woźniak zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

Łukasz Woźniak

Łukasz Woźniak, student Wszechnicy Świętokrzyskiej, na trzecim stopniu podium. Po medal sięgnął na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi. Archiwum prywatne

(fot. Archiwum prywatne)

Urodził się 30 września 1990 roku w Kielcach. Reprezentował WiR Łopuszno, w wieku młodzieżowca przeszedł do KKL Kielce. Jako trener pracuje w Olimpie Strawczyn. Medal zdobyty w Łodzi to jego największy sukces. Na koncie ma też 5. miejsce wywalczone na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Olszynie w 2012 roku, złoty medal mistrzostw województwa w przełajach zdobyty w tym roku w Strawczynie oraz 11 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów na dystansie 12 kilometrów. Hobby - sport, muzyka.

Łukasz Woźniak z Wszechnicy Świętokrzyskiej zdobył brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Łodzi. To największy sukces zawodnika mieszkającego w Strawczynie i trenującego lekkoatletów miejscowego Olimpu.

Po "brąz" sięgnął na dystansie 9 kilometrów. Trasę pokonał w czasie 32 minut i 46 sekund. Zwyciężył Marek Kowalski z Politechniki Gdańskiej, który był dziewiąty podczas Mistrzostw Europy Juniorów w 2010 roku, drugi był Bartosz Karoń z Uniwersytetu Pedagogicznego Kraków.

TO PIERWSZY AKADEMICKI MEDAL

- Sprawiłem dużą niespodziankę. Obsada była mocna, cieszę się, że udało mi się zająć miejsce na podium i tym samym spełnić jedno z moich sportowych marzeń. To mój pierwszy medal z Akademickich Mistrzostw Polski. Cieszę się, że ciężka praca, którą wykonałem, przyniosła efekty - powiedział Łukasz Woźniak, który jest studentem wychowania fizycznego we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Na co dzień reprezentuje barwy KKL Kielce, a jako trener pracuje w Olimpie Strawczyn.

POBIEGŁ MĄDRZE TAKTYCZNIE

W samych superlatywach o starcie Łukasz Woźniaka w Łodzi wypowiadał się Marek Dutkiewicz, główny specjalista do spraw wychowania fizycznego i sportu we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. - Mądrze rozegrał ten bieg pod względem taktycznym i zasłużenie zdobył medal. Cieszymy się, że nasz student stanął na podium, mimo mocnej stawki rywali - powiedział Marek Dutkiewicz. Dodajmy, że trenerem Łukasza Woźniaka jest Stanisław Jaszczak, ceniony szkoleniowiec "królowej sportu" w naszym kraju, zresztą również absolwent Wszechnicy Świętokrzyskiej.

Teraz Łukasz Woźniak w planie ma starty na bieżni. - Nie zwalniamy tempa, przygotowujemy się do występów na stadionie - mówi Łukasz, który będzie rywalizował głównie w biegach na 1500 i 5000 metrów.