Łukasz Woźniak ze Strawczyna zajął 14 miejsce w kategorii amatorów na Mistrzostwach Świata w półmaratonie w Rydze. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
Łukasz Woźniak zajął 14 miejsce na Mistrzostwach Świata w półmaratonie w Rydze. Zobacz więcej zdjęć>>>>>>>Archiwum prywatne
Łukasz Woźniak ze Strawczyna zajął 14 miejsce w kategorii amatorów na Mistrzostwach Świata w półmaratonie, które odbywały się w Rydze. Biegacz Kifato Polska uzyskał czas 1:11.26. Zwyciężył Kenijczyk Sebastian Kimaru Sawe.

Łukasz Woźniak ze Strawczyna zajął 14 miejsce na Mistrzostwach Świata w półmaratonie w Rydze

Biegacz Kifato Polska w kategorii amatorów był 14, a wśród elity miał 84 czas na świecie. Rywalizacja była częścią biegowego święta World Athletics Road Running Championships. Męski półmaraton zdominowali Kenijczycy. Najlepszy był Sebastian Kimaru Sawe, który ukończył bieg przed swoimi rodakami Danielem Simiu Ebenyo i Samwelem Nyamai Mailu.

Zobacz zdjęcia z półmaratonu w Rydze

To dla mnie duże wydarzenie, to trzecie mistrzostwa świata w biegach ulicznych. Biegłem wśród najlepszych zawodników na świecie w półmaratonie. Mój wynik nie był najlepszy, liczyłem na więcej, ale przez ostatnie 3 miesiące zmagałem się z kontuzjami. Cieszę się, że udało mi się wystartować i reprezentować nasz kraj. Ryga jest bardzo fajnym, gościnnym miastem

- powiedział Łukasz Woźniak, którego następnym celem jest start w warszawskim Biegu Niepodległości.