"Lwy" odrobiły straty! Świetny Szmal

PK
Piłkarze ręczni Rhein-Neckar Löwen, z trzema Polakami w składzie, wygrali rewanżowy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów i awansowali do Final Four tych rozgrywek. "Lwy" po porażce u siebie 27:29, pokonały na wyjeździe francuskie Montpellier Agglomeration 35:26.

Bardzo dobry mecz rozegrał bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal, który odbił 20 rzutów rywali. Z dobrej strony pokazał się również Grzegorz Tkaczyk (4 bramki/5 rzutów, 4 asysty 1 przechwyt, 3 straty), swoje do zwycięstwa dołożył również Karol Bielecki. (3/4, 2 straty),

Pierwsza połowa nie zapowiadała jeszcze pewnego zwycięstwa gości, zespół z Niemiec popełniał sporo błędów w ataku i dał się kontrować. Wynik wahał się między dwubramkową przewagą Montpellier, a remisem. Nieźle bronił Szmal (8 odbitych rzutów), nieco zagubiony był Tkaczyk, który miał wtedy trzy straty i oddał jeden nieskuteczny rzut. W 18 minucie zastąpił go Bielecki, który przed przerwą zdobył trzy gole. Po pierwszej połowie Montpellier prowadziło 17:15.

Sytuacja zmieniła się całkowicie po zmianie stron. Dużo lepsza obrona zespołu z Mannheim i dobre obrony Szmala dały tym razem okazje do kontr "Lwom", z czego korzystali skrzydłowi Uwe Gensmeimer i Ivan Cupić. Z drugiej strony boiska samotną momentami walkę z defensywą niemieckiego zespołu prowadził Nikola Karabatić.

W 39 minucie mistrzowie Francji przegrywali 20:22, a później przewaga gości niemal cały czas rosła. Drugą połowę Rhein-Neckar Löwen wygrało aż 20:9, z dużą nawiązką odrabiając straty z pierwszego spotkania.
Montpellier Agglomeration HB - Rhein-Neckar Löwen 26:35 (17:15), pierwszy mecz 29:27, awans Rhein Neckar Löwen do Final Four.

Montpellier: Stochl, Robin - N. Karabatić 6, Bojinović 6 (2), Accambray 5, Dipanda, Guigou 5, L. Karabatić, Salou 3, Honrubia, Hammed, Hmam, Kavticnik 1, Joli.

Rhein-Neckar Löwen: Szmal - Stefansson 1, Sesum 6, Tkaczyk 4, Cupić 7, Gensheimer 10 (3), Gunnarsson 3, Schmid, Roggisch, Bielecki 3, Sigurdsson 1.