Łysica Bodzentyn i Spartakus Aureus Daleszyce odniosły w niedzielę zwycięstwa

Kamil Markiewicz [email protected]
Hubert Mularczyk (z lewej) został nowym zawodnikiem Łysicy Bodzentyn. Ostatnio występował on w rezerwach Korony Kielce. Sławomir Stachura
Weekendowa kolejka była udana dla naszych trzecioligowych zespołów. Oba wygrały swoje spotkania. W niedzielę zmierzą się one ze sobą.

Łysica Bodzentyn podejmowała u siebie rezerwy Cracovii Kraków. Zwycięską bramkę dla naszej drużyny zdobył w 13 minucie Piotr Pawłowski. - Był to dla nas trudny mecz. Zagraliśmy podobny mecz, jak z Porońcem. Byliśmy konsekwentni w obronie, szukając okazji na strzelenie goli po kontratakach. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, ale to nasza taktyka okazała się skuteczna - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec zespołu z Bodzentyna Piotr Dejworek.

W Daleszycach poległa Garbarnia

Drugi nasz zespół również zmierzył się z krakowską drużyną. Spartakus Aureus Daleszyce zagrał u siebie z Garbarnią, którą pokonał 2:1. Bramki dla daleszyckiej drużyny zdobyli Bartosz Gębura w 21 minucie i Karol Mojecki w 80 minucie. Dla gości gola w 35 minucie strzelił Krzysztof Kalemba. - Podnieśliśmy się po dwóch porażkach, co jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że dzięki tej wygranej zawodnicy uwierzą w swoje umiejętności i w kolejnych meczach będzie to owocowało dobrymi wynikami - mówił Dariusz Kozubek, trener Spartakusa Aureus.

Spartakus Aureus podejmuje Łysicę

W niedzielę, o godzinie 16.30, w Daleszycach rozegrane zostaną trzecioligowe derby naszego powiatu, w których Spartakus Aureus zmierzy się z Łysicą Bodzentyn. - Po zwycięstwie z Garbarnią morale zespołu wzrosło. Piłkarze są zmotywowani przed lokalnymi derbami. Gramy u siebie, więc zrobimy wszystko, żeby wygrać - mówił Dariusz Kozubek, który powinien mieć do dyspozycji wszystkich graczy.

- Każdy punkt, który zdobędziemy w Daleszycach będzie dla nas cenny. Jeśli nie uda nam się wygrać, to przynajmniej będziemy chcieli zremisować. Zwycięstwo w tym spotkaniu będzie bardzo ważne dla obu ekip, które powinny zagrać przed dużą ilością kibiców. Nasze miejscowości leżą blisko siebie, co powinno przyciągnąć na trybuny fanów naszych drużyn - powiedział Piotr Dejworek.

Łysica zagra prawdopodobnie bez Piotra Maniary i Piotra Fortuny. Na drobny uraz narzeka Krystian Płusa. Do dyspozycji po kontuzji będzie już prawdopodobnie Dariusz Anduła.

Hubert Mularczyk zawodnikiem Łysicy

W tym tygodniu zespołowi z Bodzentyna udało się pozyskać nowego zawodnika. Jest nim 21-letni pomocnik Hubert Mularczyk, który ostatnio występował w trzecioligowych rezerwach Korony Kielce.