Maciej Giemza z ORLEN Team zajął 15 miejsce na siódmym etapie Rajdu Dakar i w klasyfikacji generalnej plasuje się na 24. pozycji

Dorota Kułaga
Podczas siódmego etapu 44. Rajdu Dakar zawodnicy pokonali trasę ze stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu, do Ad-Dawadimi. Bardzo dobrze spisał się Maciej Giemza, mieszkający w Piekoszowie motocyklista ORLEN Team. Na tym odcinku zajął 15 miejsce, a w klasyfikacji generalnej awansował na 24. pozycję.

Etap siódmy, rozpoczynający drugą część Rajdu Dakar, miał łączną długość 701 kilometrów — sam odcinek specjalny miał 401 kilometrów. Droga prowadziła z Rijadu, w którym zawodnicy spędzili już cztery dni, do Ad-Dawadimi.

W niedzielę na zawodników czekała jazda głównie po twardym podłożu, jednak przez wiele kilometrów poruszali się także po wydmach. W drugim tygodniu rajdu, po raz pierwszy na trasie odcinka znalazł się asfalt, który stanowił 17 proc. drogi.

Maciej Giemza z zespołu ORLEN Team był piętnasty, dzięki czemu awansował na 24. pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu.

Etap ósmy Rajdu Dakar to długa droga z Ad-Dawadimi do Wadi ad-Dawasir. Organizatorzy zapowiadają łańcuchy piasku i wydm, które mogą sprawić, że trasa będzie ciągnęła się w nieskończoność. Oczekiwane są też późne przyjazdy zawodników na biwak.