Magdalena Ogórek, kandydatka na prezydenta Polski, gościła w Kielcach [WIDEO, zdjęcia]

Dorota KlusekZaktualizowano 
Wizyta w Kielcach rozpoczęła się od spotkania pod Kieleckim Centrum Kultury. Dawid Łukasik
- Czas na zmianę pokoleniową. Chce mi się dla was pracować. Mam ogromną motywację, żeby pracować bardzo ciężko przez pięć lat - deklarowała doktor Magdaleny Ogórek. Kandydatka na najwyższy urząd w państwie w sobotni poranek odwiedziła Kielce.
Był czas na rozmowy z kielczanami. Czesław Karolczyk zwróciła uwagę na brak pracy dla młodych. Dawid Łukasik

Był czas na rozmowy z kielczanami. Czesław Karolczyk zwróciła uwagę na brak pracy dla młodych.
(fot. Dawid Łukasik)

Spotkanie rozpoczęło się po godzinie 10 pod Kieleckim Centrum Kultury, skąd Magdalena Ogórek przeszła do Wojewódzkiego Centrum Kultury, gdzie odbywała się Giełda Kolekcjonerska. Po drodze zajrzała do Antykwariatu Naukowego imienia Andrzeja Metzgera.

MŁODZI W CENTRUM UWAGI

- Chciałam podziękować mieszkańcom Kielc za ciepłe przyjęcie - mówiła. - Wszędzie, gdzie jestem, mieszkańcy dzielą się ze mną tym, co im doskwiera na co dzień. Zbieram to i z tym chciałabym walczyć po 10 maja, jako prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - podkreślała.

Problemem, który najczęściej się powtarza jest katastrofalna sytuacja młodych ludzi. - W najgorszej sytuacji jest polska młodzież. Nie ma pracy, a jeśli już jest, to są to umowy śmieciowe. System kształcenia też doprowadziliśmy do absurdu, bo nie jest on skorelowany z potrzebami rynku pracy. Jeśli uwolnimy przedsiębiorców, zniesiemy wszystkie bezsensowne przepisy, jeśli prawo będzie spójne i transparentne, wówczas nie będzie tylu barier i przedsiębiorcy będą mogli tych młodych, i nie tylko młodych, ludzi zatrudnić - zaznaczyła.

"POKÓJ JEST NAJWAŻNIEJSZY I SPOKOJNA DYPLOMACJA"

Jak przyznała, aby Polska stała się krajem, do którego się przyjeżdża, a nie z którego się ucieka, potrzeba napisać prawo od nowa. Z kolei sytuację najbiedniejszych może poprawić między innymi podniesienie kwoty wolnej od podatku do 20 tysięcy złotych rocznie.

Magdalena Ogórek zabrała także głos w sprawie sytuacji politycznej na wschodzie. Wyjaśniła, że jest za utworzeniem obrony terytorialnej. - Ale żeby ta forma miała sens, taka forma Gwardii Narodowej musi liczyć przynajmniej 200 tysięcy osób - mówiła, jednak dodała: - Potrzebny jest nam spokój u naszych wschodnich granic. My graniczymy z Federacją Rosyjską, więc musimy stawiać na dyplomację, na spokój w rozmowach i spokój w dialogu. Wszędzie przypominam o tym, że w drodze dialogu weszliśmy do NATO i do Unii Europejskiej, a konflikty zbrojne, wiemy z naszej historii, jak straszliwie się dla nas kończyły, dlatego pokój jest najważniejszy i spokojna dyplomacja.

"W PAŁACU PREZYDENCKIM BARDZIEJ PASUJE KOBIETA"

Choć doktor Magdalena Ogórek mówiła o potrzebie poprawy sytuacji młodzieży, tej na spotkaniu z nią było niewiele. Dominowały osoby w średnim wieku. Jedną z nich był Czesław Karolczyk. - Jestem już na emeryturze, ale boli mnie sytuacja młodych. Pani Ogórek jest moją kandydatką, bo jest kobietą, a uważam, że w Pałacu Prezydenckim bardziej pasuje kobieta. Poza tym historia pokazuje, że wszędzie tam, gdzie kobiety rządzą, tam dzieje się lepiej, na przykład Merkel w Niemczech, czy Thatcher, która podniosła Wielką Brytanię. Ja całym sercem jestem za panią Ogórek. Wprawdzie myślałem na początku, że jest za młoda, że jest tylu zasłużonych działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ale przemyślałem to: czas stworzyć warunki dla młodych.

Po spotkaniu w Kielcach, doktor Magdalena Ogórek kontynuowała swoją wizytę w Świętokrzyskim i udała się do Jędrzejowa.

Podczas spaceru ulicą Sienkiewicza, Magdalena Ogórek zajrzała do Antykwariatu Naukowego imienia Andrzeja Metzgera. Dawid Łukasik

Podczas spaceru ulicą Sienkiewicza, Magdalena Ogórek zajrzała do Antykwariatu Naukowego imienia Andrzeja Metzgera.
(fot. Dawid Łukasik )

Niektórzy kielczanie widząc Magdalenę Ogórek zatrzymywali się, by się przywitać. Dawid Łukasik

Niektórzy kielczanie widząc Magdalenę Ogórek zatrzymywali się, by się przywitać.
(fot. Dawid Łukasik)

Ostatnim punktem oficjalnej wizyty w Kielcach była Giełda Kolekcjonerska w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Dawid Łukasik

Ostatnim punktem oficjalnej wizyty w Kielcach była Giełda Kolekcjonerska w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
(fot. Dawid Łukasik)

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 72

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość

hola przecież Ci kandydaci robią i mówią to czego oczekuje ich elektorat, ja to się dziwię wyborcom i trochę mi ich szkoda, po prostu nie mogę uwierzyć, że w tym kraju jest tylu tęp aków, a jeszcze bardziej dziwię się naszym dziennikarzynom, że to promują

JAK SIĘ WIDZI TAKICH LUDZI SLD WOKÓŁ P.OGÓREK W KIELCACH ,TO SĄ WIDOCZNE EFEKTY NA DZIŚ 4% POPARCIA TO BARDZO DUŻY SPADEK!!!!!!!

P
Piwopij

E tam wiadro, na twój tępy ryj wanna wystarczy ! PIWOPIJ.

s
sławcio

Jak widzę fałszywą mordę cedzyńskiego ,to muszę mieć przy sobie wiadro

G
Gość

ile to już lat PO-PSL ?

G
Gość

Cwaniak cedzyński baw się za swoje a nie podatnika pięńiądze wiem jak ciężko jest odejść od pełnego korytka myślę że pokazówka z P.OGÓREK nie poprawi twoje notowańia wyborcy nie lubią i nie wybaczają ogólnie zdrad jakie by nie były przemyśl co ci dało przejśćie do sld zdradzając Palikota dzięki któremu zaistniałeś.Jesteś teraz obiektem drwin!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

 

w
wyborca

P Ogórek w otoczeniu tego prostaka cedzyńskiego,człowieka nijakiego który żeby zaistnieć ,lansuje się przy Ogórek to porażka.Jako człowiek lewicowy widząc P Ogórek w towarzystwie tego cwaniaczka cedzyńskiego .!!!!!.Nie zagłosuję na Panią .Sorry

 

g
gość

Wiersz Juliana Kornhausera "Dla Agatki" Agaty Kornhauser-Duda
wiersz dla córeczki o tzw. pogromie kieleckim::
„A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
żeby pana swego, Seweryna Kahane,
zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.”
Ten wrażliwy poeta, to teść Andrzeja Dudy
Czy może się pan do tego ustosunkować panie Lipiec?
I czy jest to spójne z programem kieleckiego Pisu?

G
Gość

a ja mam wójta, byłego złodzieja samochodów za co siedział w więzieniu , a teraz jest działaczem i sympatykiem koneckiego SLD i jak to świadczy o tej partii ?

J
Jumanji
W dniu 16.03.2015 o 12:54, gość napisał:

NASTĘPNY NAWIEDZONY PiS .duda nie ma szans ,chyba tylko u moherów !!!!!,ale ci się nie liczą tak jak ten pajac duda!!!!!!

Sorry, ja nie jestem z żadnej partii, a tym bardziej od "Jarosława". Nie wiem kto tu większym pajacem na arenie politycznej ?

g
gość
W dniu 16.03.2015 o 10:08, Jumanji napisał:

Dość alternatywie i podprogowo stawiasz sprawę B)-A może jednak na Dudę należy głosować, by się na lepsze zmieniać zaczęło w kraju i  nie groziła nam wojna ?

NASTĘPNY NAWIEDZONY PiS .duda nie ma szans ,chyba tylko u moherów !!!!!,ale ci się nie liczą tak jak ten pajac duda!!!!!!

J
Jumanji
W dniu 15.03.2015 o 21:39, edi napisał:

Chcecie wojny z Rosją,lud Niemcami głosujcie na DUDĘ ja na tego oszołoma PiSu nie głosuję,chcę żyć w spokoju !!!!!!!!!!!

Dość alternatywie i podprogowo stawiasz sprawę B)

A może jednak na Dudę należy głosować, by się na lepsze zmieniać zaczęło w kraju i  nie groziła nam wojna ?

s
sławcio

Cwaniak cedzyński baw się za swoje a nie podatnika pięńiądze wiem jak ciężko jest odejść od pełnego korytka myślę że pokazówka z P.OGÓREK nie poprawi twoje notowańia wyborcy nie lubią i nie wybaczają ogólnie zdrad jakie by nie były przemyśl co ci dało przejśćie do sld zdradzając Palikota dzięki któremu zaistniałeś.Jesteś teraz obiektem drwin!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

 

P
Piwopij

Dla Polaków są wybory. Ja będę głosował na Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. PIWOPIJ.

K
Kazik

Rżną w POrtki ze strachu i straszą PiSem, zamiast robić coś dla Polaków.

e
edi
W dniu 15.03.2015 o 17:54, GŁOSUJMY NA DUDĘ napisał:

KIEDY WSZYSCY SIĘ OBUDZICIE POLACY TO CO ROBI PO I KOMOROWSKI TO NISZCZENIE POLSKI ZAMKNIĘCIE STOCZNI POD DYKTANDO NIEMIEC ( ONI TERAZ MOGĄ DOTOWAĆ SWOJE STOCZNIE Z BUDŻETU) POD DYKTANDO ZAMYKANIE KOPALNI POLSKICH A OBOK OTWIERANE PRZEZ NIEMCÓW. WPROWADZANIE PRAWA POD DYKTANDO ZAGRANICZNYCH FIRM SUPERMARKETÓW BANKÓW KTÓRE NIE PŁACĄ PODATKÓW np. BRICO- POWIAT DO KAŻDEGO MIEJSCA PRACY DAŁ PO 25000 TYS I CO Z TEGO ŻE MAMY MIEJSCA PRACY JAK TAM SPRZEDAJĄ CHIŃSZCZYZNĘ I NIEMIECKICH FIRM TOWARY I W TEN SPOSÓB JESTEŚMY RYNKIEM ZBYTU NISZCZĄ POLSKĄ GOSPODARKĘ . WRACAJĄC DO PANA ,,PREZYDENTA '' TO TAK JAK ON I JEGO ŚWITA KALUMNIE WYLEWALI NA ŚW L. KACZYŃSKIEGO KTÓRY UPRZEDZAŁ, DZIŚ GRUZJA JUTRO UKRAINA , ALE CO TAM.- TO ŚWIADCZY CO TO ZA CZŁOWIEK DALEJ POLACY ZAOBSERWUJCIE JAK PO GŁOSUJE W EUROPIE PRZECIW np. WYROBY WIEJSKIE WSZYSCY Z PO i PSL BYLI ZA ZAKAZEM WYROBU W POLSCE , PRZECIW GAZIE ŁUPKOWYM GŁOSOWALI ZA ZEZWOLENIEM ABY W NASZYM MORZU RUSCY I NIEMCY POŁOŻYLI RURĘ GAZOWĄ . ZOBACZCIE JAK TRAKTUJE OBECNY PREZYDENT POLAKÓW ZEBRANO 3000000 PODPISÓW PRZECIW PODWYŻSZENIU WIEKU EMERYTALNEGO OLAŁ ICH, ZEBRANO 1200000 PODPISÓW PRZECIW WYSYŁANIU SZEŚCIOLATKÓW DO SZKÓŁ OLAŁ TO TERAZ WIDAĆ ŻE SĄ NIE PRZYGOTOWANE , PODPISAŁ USTAWĘ KTÓRA ZABIERA CZĘŚĆ DOFINANSOWANIA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH CHCE PODPISAĆ ZGODĘ NA PRYWATYZACJĘ LASÓW ITD............POMIJAM JAK ON SIĘ ZACHOWUJE. POLACY ZAUWAŻCIE JAK NAS I POLSKĘ NISZCZY OBECNA WŁADZA ELIMINUJĄC NAS KROK PO KROKU GDZIE 3500000 POLAKÓW PRACUJE JAK WYGNAŃCY ZA GRANICĄ PRZECIEĄŻ NASZE DZIECI ,WNUKI POWINNIŚMY PRACOWAĆ TU W POLSCE CZY TO Z LEWA CZY PRAWA GŁOSUJMY NA DUDĘ zobaczcie wizytę Komorowskiego w Rzeszowie jak mężczyźnie bor zakleja usta to już metody z Rosji

 

KIEDY WSZYSCY SIĘ OBUDZICIE POLACY TO CO ROBI PO I KOMOROWSKI TO NISZCZENIE POLSKI ZAMKNIĘCIE STOCZNI POD DYKTANDO NIEMIEC ( ONI TERAZ MOGĄ DOTOWAĆ SWOJE STOCZNIE Z BUDŻETU) POD DYKTANDO ZAMYKANIE KOPALNI POLSKICH A OBOK OTWIERANE PRZEZ NIEMCÓW. WPROWADZANIE PRAWA POD DYKTANDO ZAGRANICZNYCH FIRM SUPERMARKETÓW BANKÓW KTÓRE NIE PŁACĄ PODATKÓW np. BRICO- POWIAT DO KAŻDEGO MIEJSCA PRACY DAŁ PO 25000 TYS I CO Z TEGO ŻE MAMY MIEJSCA PRACY JAK TAM SPRZEDAJĄ CHIŃSZCZYZNĘ I NIEMIECKICH FIRM TOWARY I W TEN SPOSÓB JESTEŚMY RYNKIEM ZBYTU NISZCZĄ POLSKĄ GOSPODARKĘ . WRACAJĄC DO PANA ,,PREZYDENTA '' TO TAK JAK ON I JEGO ŚWITA KALUMNIE WYLEWALI NA ŚW L. KACZYŃSKIEGO KTÓRY UPRZEDZAŁ, DZIŚ GRUZJA JUTRO UKRAINA , ALE CO TAM.- TO ŚWIADCZY CO TO ZA CZŁOWIEK DALEJ POLACY ZAOBSERWUJCIE JAK PO GŁOSUJE W EUROPIE PRZECIW np. WYROBY WIEJSKIE WSZYSCY Z PO i PSL BYLI ZA ZAKAZEM WYROBU W POLSCE , PRZECIW GAZIE ŁUPKOWYM GŁOSOWALI ZA ZEZWOLENIEM ABY W NASZYM MORZU RUSCY I NIEMCY POŁOŻYLI RURĘ GAZOWĄ . ZOBACZCIE JAK TRAKTUJE OBECNY PREZYDENT POLAKÓW ZEBRANO 3000000 PODPISÓW PRZECIW PODWYŻSZENIU WIEKU EMERYTALNEGO OLAŁ ICH, ZEBRANO 1200000 PODPISÓW PRZECIW WYSYŁANIU SZEŚCIOLATKÓW DO SZKÓŁ OLAŁ TO TERAZ WIDAĆ ŻE SĄ NIE PRZYGOTOWANE , PODPISAŁ USTAWĘ KTÓRA ZABIERA CZĘŚĆ DOFINANSOWANIA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH CHCE PODPISAĆ ZGODĘ NA PRYWATYZACJĘ LASÓW ITD............POMIJAM JAK ON SIĘ ZACHOWUJE. POLACY ZAUWAŻCIE JAK NAS I POLSKĘ NISZCZY OBECNA WŁADZA ELIMINUJĄC NAS KROK PO KROKU GDZIE 3500000 POLAKÓW PRACUJE JAK WYGNAŃCY ZA GRANICĄ PRZECIEĄŻ NASZE DZIECI ,WNUKI POWINNIŚMY PRACOWAĆ TU W POLSCE CZY TO Z LEWA CZY PRAWA GŁOSUJMY NA DUDĘ zobaczcie wizytę Komorowskiego w Rzeszowie jak mężczyźnie bor zakleja usta to już metody z Rosji

Chcecie wojny z Rosją,lud Niemcami głosujcie na DUDĘ ja na tego oszołoma PiSu nie głosuję,chcę żyć w spokoju !!!!!!!!!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3