Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mała Stopa”, „Juliusz” i „Kler” w kinie jędrzejowskiego Centrum Kultury

Joanna Tomusiak
Program kina od piątku, 12 października, do czwartku, 18 października.

„Mała Stopa” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek – godziny 10, 16.30, sobota – godzina 16.30, niedziela – godziny 15, 17, poniedziałek – godzina 17, wtorek – godzina 9.30. Przygodowa animacja przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy. Kiedy młody, bystry Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje – człowieka, wieść o tym przynosi mu sławę i wywołuje poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o ty, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

„Juliusz” Polska, dozwolony od lat 15, komedia, czwartek – godzina 17. Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest jego ojciec – nieustająco imprezujący artysta malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą. W rolach głównych występują Wojciech Mecwaldowski, Jan Peszek, Anna Smołownik.

„Kler” Polska, dozwolony od lat 18, obyczajowy, piątek – i sobota – godziny 18.30, 21, niedziela, poniedziałek i czwartek – godzina 19. Najnowszy i bardzo kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego. Już sam zwiastun filmu został poddany cenzurze i usunięty sierpnia 7 sierpnia 2018 roku. Powrócił dzień później z wyciętą sceną łóżkową a ksiądź Isakowicz-Zaleski skrytykował Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie produkcji. Zdjęcia do filmu kręcone były w Czechach. Film na różnych etapach produkcji był konsultowany z przedstawicielami Kościoła: zarówno obecnymi, jak i byłymi księżmi. Podczas pracy nad filmem do Smarzowskiego zgłaszały się osoby pokrzywdzone przez duchownych. Fragmenty zeznań ofiar księży pedofilów, jakie pojawiają się w filmie, zostały zaczerpnięte z książki Ekke Overbeeka - „Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim Kościele mówią”. Projekcja filmu została zakazana w Ostrołęce, mieście rządzonym przez prezydenta z PiS, z zawodu katechety. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Listowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce. Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który, pomimo swojej żarliwej wiary, właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich. W rolach głównych występują Janusz Gajos, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie