Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Małgorzata Wilk-Grzywna już oficjalnie nowym wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Sukcesów na stanowisku wiceprezeski POT życzył podczas spotkania z załogą ROT WŚ, wiceprezes zarządu ROT WŚ, Andrzej Czuba
Sukcesów na stanowisku wiceprezeski POT życzył podczas spotkania z załogą ROT WŚ, wiceprezes zarządu ROT WŚ, Andrzej Czuba ROT WŚ
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Szmytke powołał na stanowisko wiceprezesa, rekomendowaną kilka dni temu Małgorzatę Wilk-Grzywnę. To kolejna osoba z naszego regionu, która będzie pełnić ważną funkcję w jednej z rządowych agencji.

Małgorzata Wilk-Grzywna już oficjalnie wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej

O tym, że Małgorzata Wilk-Grzywna ma zostać wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej pisaliśmy już wcześniej:

Polska Organizacja Turystyczna odpowiada za turystyczną promocję Polski w kraju i zagranicą. W najważniejszych dla polskiego rynku krajach całego świata, w tym USA, Chinach, Izraelu, Niemczech, Szwecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Włoszech, Belgii, Czechach, Austrii, itp. utrzymuje sieć Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej, które lokalnie przejmują zadanie promocji wśród turystów. Polska Organizacja Turystyczna jest także administratorem oficjalnego turystycznego portalu informacyjnego: www.poland.travel prowadzonego w kilku językach.

Małgorzata Wilk-Grzywna od samego powstania jest dyrektorem biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, która odpowiada za promocję turystyczną regionu świętokrzyskiego. ROT wykreowała markę, logo i hasło promocyjne naszego regionu: „Świętokrzyskie czaruje”. Wykreowała także logo, hasło promocyjne i markę Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Nowa wiceprezes jest także prezesem Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych.

- To dla mnie wielki zaszczyt i wielkie wyzwanie - mówi Małgorzata Wilk-Grzywna. - Przechodzę do miejsca, w którym znam wiele osób, z którymi po wielokroć współpracowałam. Mam nadzieję, że razem z prezesem Rafałem Szmytke wprowadzimy dużo fajnej energii. Moim osobistym marzeniem są zmiany w ustawie o Polskiej Organizacji Turystycznej, bo obecna legislacja mocno już nie nadążała za rzeczywistością. Regionalne organizacje turystyczne od dawna na przykład postulowały wprowadzenie niewielkiej opłaty turystycznej, z której wpływy mogłyby wreszcie wzmocnić promocję polskiej turystyki w kraju i na świecie. Udział turystyki w polskim PKB to około 4 procent, a mamy w Europie kraje, bez słonecznego morza i bez pięknych gór, z mniejszą liczbą zabytków niż w Polsce, gdzie udział turystyki jest prawie dwa razy większy. U nas też się da, tylko potrzeba wielu rozwiązań systemowych i więcej funduszy, w tym także pozyskiwanych ze środków Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że moja praca w Polskiej Organizacji Turystycznej przyczyni się do tego, aby za kilka lat turystów przyjeżdżało do Polski znacznie więcej. No i zawsze będę pamiętała o moich Kielcach i kochanym świętokrzyskim. Stąd pochodzę, tu stworzyłam świetny zespół fachowców w Regionalnej Organizacji Turystycznej, bez pomocy których dziś zapewne nie byłabym wiceprezesem POT – komentuje swoją nominację Małgorzata Wilk – Grzywna.

A w piątek dyrektor biura Regionalnej Organizacji Turystycznej spotkała się ze swoją załogą, ale też członkami zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej, Piotrem Dwurnikiem oraz Andrzejem Czubą, którzy życzyli nowej wiceprezesce sukcesów w promowaniu Polski.

Małgorzata Wilk-Grzywna

Małgorzata Wilk-Grzywna ma 60 lat. Od 2002 roku jest dyrektorką Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, od 2023 roku także dyrektorką Parku Legend w Nowej Słupi. Ukończyła wydział turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Karierę zawodową rozpoczęła od pilotażu wycieczek zagranicznych dla polskich i zagranicznych biur podróży.

„Jest symbolem i twarzą świętokrzyskiej turystyki. Wypromowanie województwa jako atrakcyjnego celu podróży, to w znacznym stopniu jej osobista zasługa. Obecnie jej wiedza, doświadczenie, kontakty i marka osobista są jedynym gwarantem jakości promocji turystycznej regionu" - napisali w 2022 roku o Małgorzacie Wilk-Grzywna autorzy rankingu „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”.

Przeprowadziła wraz z zespołem pracowników jedną z największych w historii polskiego marketingu miejsc kampanię reklamową Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo o wartości 25 milionów złotych, obsypaną nagrodami za najlepsze stoisko targowe, najlepsze wydawnictwa i najlepszy spot reklamowy.

od 7 lat
Wideo

Rekonstrukcja Bitwy pod Gorlicami 2024 - przygotowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie