Marcel Błaszczyk z Polonii Kielce zdobył srebrny medal na zawodach WTT Youth Contender w austriackim Linzu

Dorota Kułaga
Marcel Błaszczyk (z lewej) świetnie wypadł na turnieju w Austrii.
Marcel Błaszczyk (z lewej) świetnie wypadł na turnieju w Austrii. Marcel Błaszczyk
Marcel Błaszczyk z Klubu Sportowego Polonia Kielce zdobył srebrny medal na zawodach WTT Youth Contender do lat 17 w tenisie stołowym, które odbyły się w austriackim Linzu.

Bardzo dobry występ Marcela Błaszczyka w Austrii

Marcel Błaszczyk w finale turnieju uległ Ukraińcowi Mykhailowi Lovhrze 1:3. Na tej imprezie kielecki pingpongista pokazał się z bardzo dobrej strony.

Marcel Błaszczyk to wielka nadzieja nie tylko świętokrzyskiego tenisa stołowego
Marcel Błaszczyk to wielka nadzieja nie tylko świętokrzyskiego tenisa stołowego Archiwum klubu

Marcel Błaszczyk jest wśród nominowanych do 72. Plebiscytu Sportowego - Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu. To utalentowany tenisista stołowy, obecnie grający w barwach pierwszoligowej Polonii Kielce. Marcel, urodzony w 2007 roku, wywalczył sobie miejsce w zespole seniorów Polonii, gdzie gra odważnie i bez kompleksów. Na 18 pojedynków na zapleczu Lotto Superligi, Marcel Błaszczyk wygrał 12. W zespole Polonii Kielce 16-latek ma najlepszy procent wygranych - 67%.