MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marcin Stępniewski z poparciem prezydenta Starachowic Marka Materka. Zobacz zapis transmisji

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Wideo
od 12 lat
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Kielc Marcin Stępniewski otrzymał w czwartek, 18 kwietnia poparcie ze strony prezydenta Starachowic Marka Materka. – Jesteśmy z dwóch stron politycznej sceny, ale Marcin wyciągnął do mnie rękę, żeby współpracować i ja to bardzo cenię. Współpraca między samorządami będzie przynosiła dobre i konkretne efekty – podkreślił włodarz Starachowic.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed Urzędem Miasta Kielce Marcin Stępniewski zaproponował współpracę także swoim dotychczasowym kontrkandydatom oraz zaapelował do ich wyborców o wsparcie.

Marcin Stępniewski zaprasza swoich kontr kandydatów z pierwszej tury wyborów do poparcia

- Chciałbym zaprosić do współpracy Macieja Burszteina, Kamila Suchańskiego i Adama Cyrańskiego, ze względu na to, że włożyli duży wkład pracy i doświadczenia w rozwój naszego miasta, w kampanię wyborczą. Razem możemy rozwijać miasto i ściągać inwestorów. Już od przyszłego tygodnia zamierzam o tym z nimi rozmawiać – powiedział.

Marek Materek, prezydent Starachowic poparł Marcina Stępniewskiego

Na poparcie Marcina Stępniewskiego, kandydata na prezydenta Kielc zdecydował się Marek Materek, prezydent Starachowic.

- Dla rozwoju naszych lokalnych społeczności potrafimy zawierać sojusze i pracować ponad politycznymi podziałami. Marek Materek jest z innego środowiska niż ja, ale uważamy, że samorząd powinien być dla mieszkańców a nie polityków i pokazujemy, że współpraca może przyczynić się do rozwoju naszych miast. Jestem przekonany, że jeśli kielczanie mi zaufają, to ta współpraca ponad podziałami przyczyni się do rozwoju Kielc i województwa – dodał Marcin Stępniewski.

Ważny jest kandydat nie szyld polityczny

Marek Materek podziękował Marcinowi Stępniewskiemu za zaproszenie do współpracy i wyjaśnił, że w wyborach samorządowych liczy się kandydat a nie jego szyld partyjny.

- Zachęcam każdego do tego, żeby spróbował w ciszy wyborczej odsunąć na bok barwy partyjne kandydatów i zastanowił się, w którą stronę chciałby, żeby jego miasto się rozwijało i kto powinien być gospodarzem miasta, bo prezydent jest gospodarzem – powiedział Marek Materek.

Stwierdził, że z podziwem obserwował bezkompromisowość Marcina Stępniewskiego w Radzie Miasta i to między innymi przekonało go do poparcia jego kandydatury.

- W byciu prezydentem te cechy bardzo pomagają: samodzielność, myślenie, działanie, posiadanie kręgosłupa, nawet jeśli jest on niezgodny z przekonaniami innych. Przez ostatnie lata w Starachowicach pokazaliśmy, że potrafimy pracować ponad podziałami i wierzę, że Marcin tą deklaracją też pokazuje, że chce pracować ponad podziałami dla dobra Kielc i ich mieszkańców. Tylko tak realizowana polityka samorządowa służy interesom mieszkańców – dodał Marek Materek.

Młody wiek nie jest przeszkodą w zostaniu prezydentem

Marcin Stępniewski zauważył, że prezydent Starachowic to idealny przykład tego, że młody wiek nie jest przeszkodą w zmienianiu samorządu na lepsze. Przypomniał, że Marek Materek gdy został prezydentem po raz pierwszy miał 23 lata.

- Ja mam 31 lat – mówił Marcin Stępniewski. - Marek udowadnia, że w młodym wieku można pokazywać bardzo wysoki poziom zarządzania, skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych i wprowadzić odświeżenie w funkcjonowaniu samorządu. Pokazał to w Starachowicach, a ja wierzę, że my możemy pokazać to w Kielcach – podsumował.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie