Marek Kaczmarek, Samorządowiec Roku 2019 w powiecie buskim o pracy, sukcesach i planach (ZDJĘCIA)

Agata Chrobot
Agata Chrobot
Marek Kaczmarek wójt gminy Tuczępy archiwum
Zakończyła się kolejna edycja naszej akcji: Mała Ojczyzna - Duża Sprawa, w której oceniamy samorządowców po pierwszym roku pracy w kadencji 2018-2023. Samorządowcem Roku w powiecie buskim został Marek Kaczmarek, wójt gminy Tuczępy.

- Podchodzę z rezerwą do tego rodzaju plebiscytów. Oddane na mnie głosy świadczą o tym, że zdecydowana większość mieszkańców popiera mnie w tym co robię. Na pewno to mobilizuje do dalszej pracy. Chociaż z drugiej strony gdybym nie zajął pierwszego miejsca, moje podejście do wykonywanych obowiązków nie uległo by zmianie. Już decydując się na startowanie w wyborach należy zdać sobie sprawę, że pełniąc tę funkcję powinno się być dyspozycyjnym 24 godziny na dobę. Do dyspozycji mieszkańców - mówi o sukcesie nasz Samorządowiec Roku 2019 w powiecie buskim.

Sukcesy i „sukcesiki”

Marek Kaczmarek jest wójtem już trzecią kadencję. Przez te lata w gminie udało się wiele zmienić. - Uważam, że na sukces składają się też te małe „sukcesiki”, bo mieszkańcy różnych miejscowości mają różne potrzeby i cieszą się z różnych rzeczy. Sukcesem jest to jeśli większość jest zadowolona. Za moich czasów powstało wiele kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń. Środowisko się zintegrowało. Z większych inwestycji oczywiście z pomocą środków zewnętrznych udało się doprowadzić do końca między innymi wybudowanie hali sportowej przy szkole w Nizinach, zakupić nowy samochód strażacki na Grzymale, wybudować ponad 400 oczyszczalni przydomowych. Mamy też pięknie odremontowane i wyposażone centrum kultury w Tuczępach, gdzie za darmo uczy się śpiewać i grać na różnych instrumentach nasza młodzież. Cieszę się też, że pomogłem strażakom z Kargowa zdobyć dwa razy w ciągu trzech lat Mistrzostwo Polski w Piłce Błotnej. Mamy wyremontowane z bardzo dobrym zapleczem szkoły, z wieloma ofertami zajęć pozalekcyjnych dla dzieci - podsumowuje wójt gminy Tuczępy. Dodajmy, że wójt w tym roku mocno angażował się w sprawę budowy fermy drobiu w gminie. Wspierał mieszkańców, którzy protestowali przeciwko tej inwestycji i nadal to robi.

Pierwszy rok kadencji 2018 - 2023

- Pierwszy rok tej kadencji to przede wszystkim wdrażanie projektu e - usługi. Głównym celem jest udostępnienie nowych e - usług oraz zwiększenie dostępu do cyfrowej informacji sektora publicznego i umożliwienie mieszkańcom korzystania z nowych e – usług publicznych. Projekt realizowany jest w partnerstwie 6 gmin powiatu buskiego. Wartość projektu dla gminy Tuczępy to 1.064 830,07 złotych. Zakupiono już komputery, rozpoczęło się wdrażanie e – usług, rozpoczęto wymianę wodomierzy u mieszkańców. Projekt realizowany będzie w latach 2019 – 2020 - informuje wójt gminy Tuczępy.

Plany na 2020 rok

- W 2020 roku planujemy dokończyć projekt e- usługi i szczerze mówiąc nie wiem czy gminę będzie stać jeszcze na jakąś dużą inwestycję. Z różnych względów sytuacja finansowa gminy jest nieciekawa. Głośno mamy w mediach o kłopotach Siarkopolu, a to przecież największy nasz podatnik. Ten zakład zatrudnia też najwięcej mieszkańców naszej gminy. Coraz więcej obowiązków przerzuca się na samorządy za czym niestety nie idą pieniądze - komentuje laureat.

POLECAMY: POLITYKA I POLITYCY

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Dodaj ogłoszenie