Marko Mamić z PGE VIVE Kielce najlepszym zawodnikiem meczu Chorwacja - Białoruś. Białorusini napędzili jednak gospodarzom strachu...

Polska Press
Zwycięstwa Norwegii nad Serbią i Chorwacji z Białorusią rozpoczęły rundę zasadniczą rozgrywanych w Chorwacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

W pierwszym czwartkowym meczu z dobrej strony pokazał się serbski prawoskrzydłowy PGE VIVE Kielce, Darko Djukić, który zdobył 4 bramki. Popisał się też efektownym przechwytem w końcówce pierwszej połowy. Nieźle (31 procent) bronił Władymir Cupara, który w lipcu trafi do Kielc.

Dzielnie walczyli z gospodarzami Białorusini, którzy w końcówce meczu kilka razy niebezpiecznie zbliżali się do Chorwatów. W 58 minucie, po rzucie Władysława Kulesza (lewego rozgrywającego, który przymierzany jest do zespołu z Kielc) doprowadzili do remisu 23:23. Na nieco ponad minutę gola, po solowej akcji, zdobył przyszły gracz PGE VIVE, Luka Cindrić. W końcówce Białorusini stracili piłkę, a ostatniego gola zdobył Marko Kopljar. Ostatecznie "Hrvatska" wygrała 25:23.

Bardzo pozytywnie wypadł w tym spotkaniu rozgrywający PGE VIVE, Marko Mamić, który znów sporo grał w ataku i zdobył 5 bramek, po urozmaiconych rzutach. Został uznany za najlepszego zawodnika meczu.

Zobacz piękną akcję i bramkę Marko Mamicia

Dobre spotkanie w barwach Białorusi rozegrali kołowy Artsiom Karaliok, który za pół roku trafi do PGE VIVE (4 bramki) i Kulesz (5 bramek).

Wyniki grupy II
Norwegia – Serbia 32:27 (17:17)

Władymir Cupara, 56 minut, 14 obron/45 rzutów (31 %)
Darko Djukić, 58 minut, 4/4, 1 asysta, 1 przechwyt

Zobacz skrót meczu Norwegia – Serbia

Chorwacja – Białoruś 25:23 (15:12)

Manuel Strlek, 58 minut, 2/4
Marko Mamić, 38 minut,5/7, 1 wypracowany karny, 1 przechwyt, 3 straty, 1 kara, MVP

6. Serbia 3 m, 0 pkt, 74-94

Tak oddanego kibica chciałby mieć niejeden klub. 103-letnia Kitty Thorne mecze Bristol Rovers ogląda od 1954 roku