Marszałek Adam Jarubas przedstawiił stan województwa świętokrzyskiego [ZAPIS TRANSMISJI]

redakcja
Raport o stanie województwa na koniec kadencji przedstawiły władze samorządowe regionu świętokrzyskiego. - Życzę, by następcom udało się lepiej niż nam - powiedział ustępujący marszałek Adam Jarubas (Polskie Stronnictwo Ludowe).


Konferencja prasowa odbyła się we wtorek w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Na spotkanie z dziennikarzami przyszli marszałek Adam Jarubas i wicemarszałek Jan Maćkowiak (Platforma Obywatelska) oraz dwoje z trojga członków Zarządu Województwa z PSL: Agata Binkowska i Marek Szczepanik. Zabrakło Piotra Żołądka, który - jak wyjaśniono - nie mógł dotrzeć z przyczyn losowych.

Adam Jarubas na wstępie podziękował mieszkańcom. Jak podkreślił, na dwa dni przed sesją sejmiku, podczas której zainaugurowania zostanie kolejna kadencja, warto powiedzieć o kondycji regionu i samorządu województwa. Marszałek zaznaczył, że budżet województwa jest w dobrej kondycji. - Zadłużenie wynosi 21 procent w relacji do dochodów, a to pozwala obsługiwać środki własne do projektów - stwierdził Adam Jarubas.

Ustępujący marszałek długo mówił o sukcesach w kadencji 2014-2018. Jak informował, na inwestycje drogowe wydano 900 milionów złotych, zrealizowano także wiele projektów dedykowanych młodym ludziom: Młodzieżowy Sejmik, Świętokrzyskie dla Młodych, Liderzy dla Młodzieży czy Mania Działania, które zwiększają aktywność społeczną tej grupy.

- To, z czego osobiście jestem dumny jako sprawujący funkcję marszałka przez 12 lat, to rozwój Uzdrowiska Busko-Zdrój i całej strefy uzdrowiskowej. Spółka realizuje inwestycje za prawie 50 milionów złotych i to jest prawdziwa chluba naszego regionu. Spółka bardzo dynamicznie się rozwija. Busko, Solec Kazimierza Wielka to miejscowości skazane na rozwój branży uzdrowiskowej - powiedział Adam Jarubas.

Jak podkreślił, województwu nie grozi utrata unijnych pieniędzy. - Ostatnio delegacja Komisji Europejskiej potwierdziła, że z naddatkiem zrealizowaliśmy limity roczne wydatków. To gorzka satysfakcja, ale mówię to bez żalu. Wszystkim, którzy opowiadali, że będzie armegeddon, życzę, byście co najmniej z równą skutecznością potrafili wykorzystywać te środki - powiedział Adam Jarubas.

Następcom z Prawa i Sprawiedliwości życzył sukcesu i zadeklarował przekazać całą wiedzę na temat zaawansowania projektów.
Wicemarszałek Jan Maćkowiak mówił o osiągnięciach w obszarze infrastruktury drogowej i kolejowej. - Prawie wszystkie drogi wojewódzkie są przebudowane. Zbudowaliśmy wiele obwodnic miast i miasteczek, wiele jest w trakcie realizacji. Zakupiliśmy osiem nowych pociągów za 120 milionów złotych, ale z budżetu województwa wydaliśmy na ten cel tylko trzy procent wartości. Jesteśmy po rozmowach, by realizować nowe projekty kolejowe: linia numer 25 do Opoczna oraz z Kielc przez Opoczno do magistrali kolejowej - powiedział Jan Maćkowiak.

Agata Binkowska mówiła o dobrej kondycji marszałkowskich spółek: Funduszu Pożyczkowym, Funduszu Poręczeniowym oraz Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Marek Szczepanik zaznaczył, że 65 procent z prawie sześciu miliardów złotych przyznanych dla województwo zostało już rozdysponowane. Mówił także o ogromnych inwestycjach w podległych samorządowi województwa szpitalach.

Wszyscy członkowie Zarządu zapewniali, że swoim następcom udzielą szczegółowych informacji o przekazywanych sprawach.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu


Rekordowa cena za zaginiony obraz Matejki.

Wideo

Komentarze 25

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 21.11.2018 o 01:09, Gość napisał:

A co wyprawiali z długoletnią urzędniczką na kapitale przy pomocy gówniarstwa pozbieranego ze sklepików, hurtowni i bezrobocia, które nie wiedziało co mówi i o czym mówi, bo nie dawała zastraszyć się utratą pracy, eliminowanie z wystąpień z jasnym, prymitywnym kompromitującym ich  komunikatem, że nie wolno jej dawać głosu bo kasuje na forum promowanych działaczy i budzi nieoczekiwane politycznie zainteresowanie na zewnątrz , fabrykowane raz po raz do skutku oceny urzędnicze, zabieranie dokumentów kierowniczka mogła mieć tylko puste szafy w pokoju, zabieranie sprzętu, zebrania z pracownikami żeby pisali skargi z szantażowaniem, że jak nie napiszą to ich zwolnią, takich zawodników zasiedlano i forsowano pewnie w imię klasy jaką posiadał szef urzędu,   a tymczasem nie tak dawno w prasie zdjęcia kolegi w towarzystwie ekipy CBA

 

GW dzisiaj

 

"Od ponad pół roku nie może rozpocząć się proces w sprawie oskarżonego o płatną protekcję Jerzego Ś., byłego działacza PO i urzędnika marszałka. Postępowanie jest zawieszone.

Pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Końskich miała odbyć się już w kwietniu, ale do tego nie doszło. Jerzy Ś. nie stawił się na niej.

W lipcu sąd zawiesił postępowanie, tłumacząc to stanem zdrowia byłego urzędnika. Jednocześnie zlecił zrobienie opinii sądowo-psychiatrycznej, aby ustalić, czy Jerzy Ś. faktycznie nie może brać udziału w procesie.

Dotarła ona w listopadzie. Jak informuje prezes koneckiego sądu sędzia Dorota Kaniowska, „wynika z niej, że oskarżony nadal nie może uczestniczyć w rozprawie, a kolejne badanie należy przeprowadzić za trzy miesiące”. Czyli po nowym roku.

Oskarżonemu o płatną protekcję Jerzemu Ś. grozi do 8 lat więzienia. 

Od ponad pół roku nie może rozpocząć się proces w sprawie oskarżonego o płatną protekcję Jerzego Ś., byłego działacza PO i urzędnika marszałka. Postępowanie jest zawieszone.

Pierwsza rozprawa w Sądzie Rejonowym w Końskich miała odbyć się już w kwietniu, ale do tego nie doszło. Jerzy Ś. nie stawił się na niej.

W lipcu sąd zawiesił postępowanie, tłumacząc to stanem zdrowia byłego urzędnika. Jednocześnie zlecił zrobienie opinii sądowo-psychiatrycznej, aby ustalić, czy Jerzy Ś. faktycznie nie może brać udziału w procesie.

Dotarła ona w listopadzie. Jak informuje prezes koneckiego sądu sędzia Dorota Kaniowska, „wynika z niej, że oskarżony nadal nie może uczestniczyć w rozprawie, a kolejne badanie należy przeprowadzić za trzy miesiące”. Czyli po nowym roku.

Oskarżonemu o płatną protekcję Jerzemu Ś. grozi do 8 lat więzienia. "

G
Gość
NASZA HIPOKRYZJA
1) tępimy TW, ale TW Wolfgang, na którego są papiery w IPN jest w porządku, bo "nasz", 2) tępimy komunę i tych, co robili kariery w komunie, ale tow. Piotrowicz jest spoko, bo "nasz", 3) tępimy występki parlamentarzystów, ale senator Kogut jest spoko, bo "nasz", 4) tępimy skazanych prawomocnym wyrokiem samorządowców, ale pani Przybyło z Rabki jest spoko, bo "nasza", 5) oburzamy się na język przeciwników politycznych (szarańcza), ale język "naszych" jest spoko (zdradzieckie mordy, gorszy sort, łżeelity, itp.), 6) oburzamy się na taśmy od Sowy ale taśmy na "naszych" to manipulacja polityczna, a redakcje je publikujące są nie polskie, 7) oburzamy się na donoszenie na Polaków do Niemców, ale donosy Ziobry sprzed władzy PiSu i ostatnie donosy Legutki są spoko, 8) oburzamy się na nieobiektywność stacji telewizyjnych, ale nieobiektywność TVP jest spoko, 9) nagrody w rządach PO były złodziejstwem, "naszym" nagrody się należą, 10) obsadzanie stanowisk w spółkach Skarbu Państwa przez PO i PSL było zawłaszczaniem, "naszym" te stanowiska się należą. I można tak w nieskończoność
 

 

p
p

Ludek masz rację, ale tylko w sytuacji gdy oskarżenia i tzw. "skaknie do oczu" jest nieuzasadnione. Ludzie widzą jak było i jak jest. Tego nie da się już poprawić, to trzeba wyplewić. Do tego dołóż część głosów na PSL, które pochodzą od osób zamieszanych/mobingowanych, ich rodzin i znajomych

L
Ludek

Jak widać dużo zrobiono. Osoba Jarubasa (co by nie powiedzieć) łagodzi obyczaje. My mieszkańcy świętokrzyskiego chcielibyśmy, by tak pozostało. Nie ma gorszej rzeczy niż skakanie sobie do oczu, obrażanie ludzi i anonimowy atak na wszystko i wszystkich, z którymi nam nie po drodze. Ludzie swój rozum mają i sami potrafią oceniać zarówno polityków, jak i ich adwersarzy. Dlatego moi drodzy nie warto się tak napinać, by dogryzać przeciwnikom politycznym, bo za chwilę są kolejne wybory i znowu ktoś inny dostanie mandat od wyborców. Co jest dobre, to należy docenić, a co złe należy poprawić.

G
Gość
W dniu 21.11.2018 o 10:23, Gość napisał:

ŻAGLE KAŻDY KIEDYŚ MUSI ZWIJAĆ I IŚĆ DALEJ TAK JAK NP. TY GOŚCIU.

 

I tak jak Pan Jarubas, a życie toczy się dalej.

G
Gość
W dniu 20.11.2018 o 10:53, Gość napisał:

Co to za miny czas żeby zwijać żagle

ŻAGLE KAŻDY KIEDYŚ MUSI ZWIJAĆ I IŚĆ DALEJ TAK JAK NP. TY GOŚCIU.

P
Pamiętliwy

NO ALE PO WYBORACH TO PIS SKAMLAŁ, ŻEBY PSL Z NIM WSZED W KOALICJE. NAJPIERW CAŁE ZŁO TO BYŁ PSL, A NAWET PO TAK NIE KRYTYKOWALI, A POTEM DO PSL CHODŹCIE Z NAMI , TO SE PORZĄDZIMY RAZEM.

G
Gość
W dniu 20.11.2018 o 16:10, polak napisał:

forumowiczko madziu jarubas mo  ze i przystojny i kulturalny ale afery to były za psl po i to takie  ze wlos sie je ży a z kieleckiego podworka to żołądek oddał 30 tyś za urlop przecie w radiu beczał że odda  nie oddał sprawa pałysa z pslu i machloje z elektrownią w polancu a sprawa starosty opatowskiego zarzuty sądowe a sprawa dyrektotki pup w kielcach małgosi s jeszcze wystawili ją barany do sejmiku a ile drobnych kombinacji to nie zlicze a ty mówisz ze dobry był może dobry ale swoich za morde nie trzymał i przepieprzył ateraz dajmy szansę nowym jak będą zle rządzić to pogonić po 4 latach i tyle

AFERA KNF, POSADY I KASA DLA SWOICH, że nie będę sie trudzić nad wyliczaniem, to jest to państwo o którym mówiła Szydło, no chyba nie. Jak chciała dobrze to ja spławili, a teraz co wyprawiają. A miała być pokora umiar  itd. I CO JEST? Ale jak trzeba dorwać sie do koryta, to koalicja z PSL-em jest dobra. Co za hipokryzja. Wiec drodzy towarzysze nie plujcie tak na ludzi, którzy również pracują dla kraju

G
Gość

No jak wygląda nasz region to widać. Nie przypomina w niczym tego sprzed kilku lat. A panie Jarubas sam pan tego nie zrobił, bo na to pracowała armia ludzi w całym województwie.Ale sprawiedliwość trzeba oddać.

G
Gość

No jak wygląda nasz region to widać. Nie przypomina w niczym tego sprzed kilku lat. A panie Jarubas sam pan tego nie zrobił, bo na to pracowała armia ludzi w całym województwie.

M
Marek

Zmiana warty była potrzebna. Tylko czy nowi będą trak traktowali nas jak ci na górze? świętokrzyskie jest postawione na nogi. pamiętam jak było jeszcze 10 lat temu , a jak jest teraz to niebo a ziemia. Ja zaskoczonym jest bo ten rozwój był błyskawiczny.

G
Gość

Na pana Jarubasa miło popatrzeć. Przystojniak jak mało który i nic dziwnego, że tak lubiany, czego mu przeciwnicy polityczni ze szczerego serca zazdroszczą i tak trzymajcie panowie. Już słychać szereg głosów, jak ludzie są zawiedzeni tym co obecnie  tak naprawdę się dzieje.

M
Magda

Co jak co, ale Pan Marszałek nigdy nikomu nie ubliżył i nigdy jadem nie ział, choć czasem  anioła by poniosło. Zatem należy mu się szacunek i 320 tysięcy !!!!! osób mu to przyznało - pomimo tylu kłamstw, które padały pod adresem PSL. Myślę, że przyszła pora na coś więcej dla Marszałka. i w sytuacji kiedy w kraju dzieje się zadyma za zadymą, jeszcze zatęsknimy za normalnym językiem bez cienia nienawiści. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego. 

P
Polak

Szczegolnie w pyte jest w szpitalu marszalkowskim pslowskim na czarnowie gdzie. Kasiore zarabiaja emeryty. Nie do ruszenia szpital zakopany w dlugach ze nie wygrzebie sie. Ludzi straszą zwolnieniami. Ale derechtorow 6. Dzieki ci marszalku były za nadzór moze nowy za to towazystwo wezmie sie

G
Gość

Zeszło towarzystwo na ziemię, jak wyborcy powiedzieli dość 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3