Marszałkowskie Mikołajki w Pacanowie. Zobacz wspaniałą...

  Marszałkowskie Mikołajki w Pacanowie. Zobacz wspaniałą zabawę (ZDJĘCIA)

  s

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Marszałkowskie Mikołajki w Pacanowie. Zobacz wspaniałą zabawę (ZDJĘCIA)
  1/28
  przejdź do galerii

  ©archiwum Urzędu Marszałkowskiego

  “Marszałkowe Mikołajki” tym razem odbyły się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. W czwartek 6 grudnia było wspólne zwiedzanie wystawy „Bajkowy Świat” z Koziołkiem Matołkiem, spektakl „Krawiec Niteczka”, konkursy, tańce i oczywiście Mikołaj z workiem pełnym prezentów. W imprezie wzięło udział 250 dzieci ze szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego.
  – Witam wszystkich w bajkowej krainie – powiedziała inaugurując “Marszałkowe Mikołajki” Karolina Kępczyk, dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. - Dziś radosny i szczęśliwy czas, spotkanie z Mikołajem, który przybył do was z workiem pełnym prezentów. Czy byliście grzeczni? Na pewno tak! – Czas świąteczny w Centrum Bajki jest absolutnie wyjątkowy, pachną choinki i pierniczki. Przenieśmy się w świat baśni i magii – mówiła witając wszystkich pani dyrektor.

  W „Marszałkowych Mikołajkach” uczestniczyli uczniowie klas I – III z różnych stron województwa świętokrzyskiego, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Jury wybrało zwycięzców, którzy w nagrodę zostali zaproszeni do zabawy podczas „Marszałkowych Mikołajek”.

  – W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek mądra głowa błąkał się po całym świecie, żeby dojść do Pacanowa – tym fragmentem książki Kornela Makuszyńskiego przywitał uczestników “Marszałkowych Mikołajek” członek zarządu województwa Mariusz Gosek. – Na historii Koziołka Matołka wychowywaliśmy się wszyscy, więc i wam na pewno spotkanie z bajkową postacią sprawiło wiele radości. Życzę wszystkim, aby były to niezapomniane mikołajki. Oby było takich inicjatyw jak najwięcej. To wielka radość być tu dziś z wami, bo to wy jesteście przyszłością naszego regionu – podkreślił Mariusz Gosek. – Bardzo dziękuję też nauczycielom i opiekunom, że jesteście tu z dziećmi i razem możemy cieszyć się ich radością.

  Wspólnie z Koziołkiem Matołkiem, znanymi postaciami z bajek oraz Mikołajem bawiły się dzieci z Kielc, Kostomłotów Drugich, Nowin, Górek Szczukowskich w powiecie kieleckim, Wodzisławia, Nagłowic i Małogoszcza w powiecie jędrzejowskim, Nowego Korczyna, Oblekonia i Starego Korczyna w powiecie buskim, Sandomierza, Skarżyska – Kamiennej.

  Jak co roku atrakcji nie brakowało. Dzieci bawiły się między innymi przy bajkowych piosenkach, wykonały ozdoby świąteczne oraz uczestniczyły w bajkowych konkursach. W baśniowej krainie na uczniów czekało wiele niespodzianek. Mali goście między innymi obejrzeli przedstawienie „Krawiec Niteczka”, zwiedzili wystawę „Bajkowy Świat” i Krainę „Soria Moria”.

  – Po raz pierwszy jesteśmy na “Marszałkowych Mikołajkach”. Jest cudownie, magicznie, a przede wszystkim bajkowo. Dzieci przygotowywały się na spotkanie z Mikołajem już od tygodni. Dziękujemy za tak wspaniałą imprezę i uśmiechy na twarzach dzieci – mówiła Justyna Sieradzan, wychowawczyni ze Szkoły Podstawowej w Szczukowskich Górkach.

  Radość i uśmiechy towarzyszyły dzieciom podczas mikołajkowych warsztatów. – Świąteczne pierniki ozdobiliśmy śnieżynkami i złotymi kuleczkami. Wyglądają i pachną przepysznie – mówili Kuba i Czarek ze Szkoły Podstawowej w Nowinach.

  Po poczęstunku odbył się Bal Mikołajkowy z udziałem Świętego Mikołaja oraz najbardziej znanych postaci z polskich i zagranicznych bajek.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ SMOG SKRACA ŻYCIE

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Solec-Zdrój z lotu ptaka. Wrażenie robi nie tylko park [WIDEO]

  Tak z lotu ptaka wygląda Busko-Zdrój

  Powiat buski z perspektywy lotu ptaka wygląda pięknie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się