Martyna Stępień z Kielc z Pucharem Polski w Kulturystyce i Fitness 2019 [ZDJĘCIA]

Anna Bilska
Anna Bilska
Martyna Stępień (w środku) z Pucharem Polski w Kulturystyce i Fitness 2019.
Intensywny rok i pasmo sukcesów kielczanki Martyny Stępień. W miniony weekend znów zaprezentowała fenomenalną formę i zdobyła Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness 2019!

Zapytaliśmy kielczankę o emocje, jakie towarzyszyły jej na zawodach. - Za każdym razem emocje są duże, tym bardziej że prestiż tych zawodów był spory - przyznała Martyna Stępień. - Puchar Polski jest tak ważną imprezą jak same Mistrzostwa Polski, podczas których odbywają się eliminacje do mistrzostw Europy - przyznała sportsmenka, która w w takich zawodach także brała udział i to z sukcesem! Zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Fitness sylwetkowe Open w tym roku. Na mistrzostwach Europy Martyna była w pierwszej dziesiątce spośród 24 zawodniczek z całej Europy!

Na ostatniej imprezie, Pucharze Polski, który odbył się w miniony weekend podczas największych targów branży fitness FIWE Fitness Trade Show w Warszawie, prezentowała się znakomicie, co zaowocowało najwyższą nagrodą. Jak zdobywa się puchar na tak dużym evencie?

- Przygotowania do takich zawodów to właściwie ciągła praca. Z początkiem roku rozpoczęłam typową redukcję pod zawody, która trwała około 10-12 tygodni, po czym był pierwszy start w Grodzisku Wielkopolskim. Były to Mistrzostwa Wielkopolski, które wygrałam. Po 2 tygodniach odbyły się Mistrzostwa Polski, na których tez byłam pierwsza. Tydzień później były następne zawody w Poznaniu, na których uplasowałam się na... pozycji pierwszej - wylicza Martyna. Tydzień temu zaczął się sezon jesienny od zawodów w Strzegomiu (tak zwana kamienna rzeźba), które były eliminacjami do zawodów Arnold Classic - tu też uplasowałam się na miejscu pierwszym.

Martyna trenuje już 6-7 lat a w zawodach startuje od 3. Na co dzień jest trenerką w klubie Zdrofit w Galerii Korona w Kielcach. Ma też sklep z suplementami diety dla sportowców, który prowadzi jej chłopak, także zawodnik sportów sylwetkowych. Trenerem, a także psychologiem Martyny, jest Norbert Fenix.