ME: Korona Kielce - Legią Warszawa 1:3

dor
W rozegranym we wtorek meczu 26. kolejki Młodej Ekstraklasy, Korona Kielce przegrała w Warszawie z Legią 1:3 (0:0).

Legia Warszawa - Korona Kielce 3:1 (0:0), Górski 63, 90+5, Giza 71 - Jamróz 87.

Korona: Cierzniak 5 Ż - Duda 5, Kuzera 4 (46 Łatka 3), Kiercz 5 Ż, Kal 5 - Jamróz 5, Jędryka 5, Strzębski 5 (75 Czarnecki nie klas.), Bąk 5 (68 Chrzanowski nie klas.) - Nowak 3 (46 Gawęcki 3), Zieliński 3 (46 Konon 4).

Legia: Szumski - Lisowski, Augustyniak, Lisiecki Ż, Komorowski - Kosecki (90 Breś), Borysiuk (46 Furman), Giza (80 Koziara), Banasiak, Rybus (46 Żyro Ż) - Dong (60 Górski).
Sędziował: Artur Ciecierski z Warszawy.

Powtórzył się scenariusz z poniedziałkowego meczu drużyn ekstraklasy. Korona grała dobrze, stwarzała okazje, a trzy punkty wywalczyła Legia. -Była skuteczna do bólu. Pierwsze dwie okazje zamieniła na bramki. My strzeliliśmy kontaktowego gola, ruszyliśmy do ataku i w piątej minucie doliczonego czasu gry straciliśmy trzecią bramkę. Szkoda, bo zostawiliśmy dobre wrażenie, a znowu byliśmy nieskuteczni - powiedział Cezary Ruszkowski, trener "Młodej" Korony.

Jedyną bramkę zdobył w 87 minucie Łukasz Jamróz, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dariusza Łatki. Kielczanie mieli kilka innych dogodnych okazji - Jakub Szumski wygrał bezpośredni pojedynek z Michałem Zielińskim, obronił też groźny strzał Piotra Gawęckiego. Następny mecz "Młoda" Korona rozegra w najbliższą sobotę, na stadionie przy ulicy Szczepaniaka zmierzy się z Wisłą Kraków (godz. 12).