Medal Rogera Kuranta na mistrzostwach Polski

Waldemar Frańczak
Roger Kurant ma szanse sięgnąć po medale na 400 i 1500 m kraulem.
Roger Kurant ma szanse sięgnąć po medale na 400 i 1500 m kraulem. Waldemar Frańczak
Srebrny medal Rogera Kuranta to dorobek pięcioosobowej ekipy ostrowieckich pływaków po pierwszym dniu Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat, które w piątek rozpoczęły się w Puławach.

W Puławach i w Gorzowie Wielkopolskim odbywają się w ten weekend mistrzostwa Polski w pływaniu 16-latów oraz 17-18- latków. W pierwszym dniu zawodów lepiej spisali się nasi młodsi pływacy. Roger Kurant wywalczył srebrny medal na 200 m stylem dowolnym (1:52.27), a finał B na 400 metrów stylem zmiennym wygrała i zajęła siódme miejsce Karolina Uchańska (5:12.76).

W Gorzowie największym sukcesem naszej ekipy jest siódme miejsce na 200 m zmiennym Małgorzaty Lipińskiej (2:07.56).