Medale lekkoatletów Politechniki Świętokrzyskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski

dor
Trener Marek Kalwat z medalistami z Politechniki Świętokrzyskiej.
Trener Marek Kalwat z medalistami z Politechniki Świętokrzyskiej. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze zaprezentowali się studenci Politechniki Świętokrzyskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Łodzi.

ZOBACZ TAKZE:
Sportowy raport, niedziela 28 maja

(Dostawca: x-news)

Uzyskali kilka wartościowych wyników, a w rywalizacji studentów Uczelni Technicznych zdobyli cztery medale. Pierwsze miejsce w skoku w dal zajął Aleksander Polipchuk z wynikiem - 7.10 m. Ten sam zawodnik był drugi w trójskoku z rezultatem 14.75 m.

Trzecie miejsce w skoku wzwyż kobiet zajęła Agnieszka Borek z wynikiem - 158 centymetrów. Na tzreciej pozycji w rzucie dyskiem mężczyzn sklasyfikowany został Krzysztof Pękalski - 43.60 m.

Drużynowo Politechnika Świętokrzyska w klasyfikacji Uczelni Technicznych zajęła dziesiąte miejsce. Trenerem drużyny lekkoatletów Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Świętokrzyskiej jest Marek Kalwat.