Medale świętokrzyskich pięściarzy w Poznaniu

(SAW)
Dwa złote medale zdobyli świętokrzyscy bokserzy na III Mistrzostwach Polski młodzików im. Pawła Szydły, które odbyły się w Poznaniu. Dołożyli do tego trzy brązowe krążki.

Złote medale wywalczyli w Poznaniu Damian Radlica z klubu Rushh Kielce (waga 46 kg) oraz Albert Orzeł z KSZO Ostrowiec (52 kg). Na trzecich miejscach uplasowali się: Dawid Budzisz (Skalnik Wiśniówka, 48 kg), Adrian Radlica (Rushh, 50 kg) i Maciej Tomaszewski (Rushh, 72 kg). Trenerami medalistów są: Grzegorz Nowaczek (Rushh Kielce), Eugeniusz Cioch (KSZO Ostrowiec) i Janusz Domagała (Skalnik Wiśniówka).

- W mistrzostwach poziom był wysoki. W sumie wystartowało 72 zawodników z 45 klubów. Z mocnej strony pokazał się Damian Radlica, który wygrał już w pierwszej rundzie przez TKO - podsumował Marian Treliński opiekun ekipy Kieleckiego Związku Bokserskiego.

W klasyfikacji województw świętokrzyskie sklasyfikowane zostało na szóstej pozycji (wygrała Wielkopolska), a w klasyfikacji klubów Rushh Kielce był piąty (wygrał Bauman Boks Poznań).

Wyniki walk finałowych świętokrzyskich pięściarzy: 46 kg. Damian Radlica (Rushh) - Kacper Paszkowski (Oskar Gorzów Wlkp.) - I runda TKO; 52 kg Albert Orzeł (KSZO) - Hald Dahan (Bokser Chojnice) - 3:0.