Michał Smelcerz z małym brązowym medalem. Łucznicy z Włoszczowic na Mistrzostwach Polski Juniorów

Paweł KOTWICA
Ekipa ULKS Włoszczowice w trakcie mistrzostw na torach Stelli Kielce - Rafał Wójcik (z lewej), trener Grzegorz Woźniczko i Rafał Wójcik. Paweł Kotwica
W największej od kilku lat łuczniczej imprezie w województwie, 63. Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się na obiektach Stelli Kielce rywalizowało blisko 120 zawodniczek i zawodników.

Świętokrzyska ekipa zdobyła na Stelli tylko jeden i to tak zwany mały medal. Za trzeci wynik na odległości 50 metrów (316 punktów) uzyskał go Michał Smelcerz z ULKS Włoszczowice. Najwyżej z naszych łuczników po eliminacjach był jego klubowy kolega, drużynowy wicemistrz Europy i trzeci junior starego kontynentu indywidualnie, Rafał Wójcik. - W eliminacjach szło nieźle, Rafał zajął piąte miejsce, ale i tak najważniejsze będą niedzielne finały - mówił trener ULKS Włoszczowice, Grzegorz Woźniczko.

Niestety, niedziela nie była pomyślnym dniem dla naszych łuczników. Nikomu nie udało się przebić do strefy medalowej. Najbliżej tego był Rafał Wójcik, który jednak w ćwierćfinale przegrał 2:6 z Kacprem Bizoniem z Łucznika Żywiec i został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

Wyniki, juniorzy. 1. Kasper Helbin (Obuwnik Prudnik) 1267, 2. Wojciech Lubera (Strzelec Legnica) 1262, 3. Patryk Gołębczak (Boruta Zgierz) 1259, 4. Kacper Bizoń (Łucznik Żywiec) 1250, 5. Rafał Wójcik (ULKS Włoszczowice) 1241, 6. Jakub Banaszak (BKS Bydgoszcz) 1232, 31. Michał Smelcerz (ULKS Włoszczowice) 1114. Finały: 1. Gołąbczak, 2. Bizoń, 3.-4. Robert Kornafel (ŁKS Radom), 7. Wójcik, 24. Smelcerz.