Michał Stanisław Gaweł - Kandyduję do Rady Powiatu Kieleckiego, Okręg nr 2 (Chęciny, Nowiny, Piekoszów)

Ogłoszenie wyborcze KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe

Osobiste Zaangażowanie i Profesjonalne Podejście.

Nazywam się Michał Stanisław Gaweł, 38-letni mieszkaniec Piekoszowa, gdzie od urodzenia tworzę swoje życie wraz z żoną Pauliną i synem Stanisławem. Zawodowo i społecznie związany z okręgiem nr 2 (Chęciny, Nowiny, Piekoszów), kandyduję do Rady Powiatu w Kielcach z prestiżowego 4. miejsca na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni.

Edukacja i Kariera Zawodowa

Posiadam wykształcenie wyższe, ukończone na kierunku politologia, które stanowi fundament mojego zrozumienia procesów społecznych i politycznych. Przez 16 lat byłem przedsiębiorcą, co pozwoliło mi na zdobycie cennego doświadczenia w prowadzeniu biznesu i zrozumieniu lokalnego rynku pracy. Następnie, przez 11 lat, pracowałem w Powiatowym Urzędzie Pracy jako kierownik referatu pośrednictwa pracy, gdzie zdobyłem wiedzę i doświadczenie w zakresie wsparcia osób bezrobotnych i współpracy z pracodawcami.

Zmiana Kierunku na Reintegrację Społeczną

Kilka lat temu podjąłem decyzję o zmianie ścieżki zawodowej i obecnie, od 2 lat, jestem kierownikiem działu zajmującego się reintegracją społeczną i zawodową osób wykluczonych społecznie. To stanowisko umożliwia mi bezpośrednią pracę na rzecz poprawy sytuacji życiowej osób znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej i zawodowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Długoletnie Zaangażowanie Społeczne

Jako prezes Stowarzyszenia "Pro Civitas" w Piekoszowie przez dwie dekady, przyczyniłem się do realizacji wielu ważnych projektów społecznych i kulturalnych. Zrealizowaliśmy m.in. projekt o wartości ponad milion złotych w SP Micigózd, doposażenie świetlic wiejskich, zakup strojów dla lokalnych społeczności oraz organizację kursów pierwszej pomocy. Moje doświadczenie w zarządzaniu projektami i funduszami pozwoliło na znaczące wsparcie lokalnej społeczności.

Aktywny Udział w Rozwoju Lokalnym

Moje zaangażowanie obejmuje również pracę w zarządzie Lokalnej Grupy Działania "Dorzecze Bobrzy" oraz członkostwo w radzie nadzorczej spółki budownictwa społecznego. Jako aktywny członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni, skupiam się na promowaniu nowoczesnych i sprawiedliwych rozwiązań dla naszego regionu.

Program wyborczy

Mój program wyborczy jest prosty i podzielę się Nim z Wami. Moje plany oparte są na solidnych danych, które odzwierciedlają potrzeby naszej społeczności oraz wskazują kierunki naszych działań.

  1. Ulepszenie Usług Społecznych: W świetle danych GUS, odsetek osób powyżej 65 roku życia w naszym kraju przekroczył 17% w 2022 roku, co jest znaczącym wzrostem w porównaniu z poprzednią dekadą. Ta zmiana demograficzna podkreśla potrzebę zintegrowanych usług społecznych, które mogą skuteczniej wspierać naszą starzejącą się populację. Z kolei, liczba osób korzystających z pomocy społecznej wzrosła o 5% między 2019 a 2022 rokiem, co wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na wsparcie w naszej społeczności.
  2. Rozwój Budownictwa Społecznego: Dane Eurostatu pokazują, że ceny mieszkań w Polsce wzrosły o ponad 10% rocznie w latach 2018-2021, co sprawia, że zakup domu jest coraz większym wyzwaniem dla wielu rodzin. Równocześnie, dostępność mieszkań na wynajem w przystępnych cenach jest kluczowa dla stabilności społecznej i ekonomicznej. W naszym powiecie, średnia cena metra kwadratowego mieszkania wzrosła o 8% tylko w ostatnim roku, podkreślając potrzebę działań w obszarze budownictwa społecznego.
  3. Współpraca i Finansowanie: Szukając efektywnych rozwiązań finansowych, warto zauważyć, że fundusze unijne przeznaczone na rozwój lokalny i społeczny w Polsce wzrosły o 20% w obecnej perspektywie finansowej, co otwiera nowe możliwości dla naszych projektów.
  4. Realistyczna Realizacja: Przyjmując, że bezrobocie wśród młodych w Polsce oscyluje wokół 11% według danych Eurostatu z 2023 roku, nasze projekty będą również skupiać się na tworzeniu nowych miejsc pracy, co ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju naszej społeczności.

Zaangażowanie w te inicjatywy i Wasze wsparcie w nadchodzących wyborach umożliwi nam wspólne dążenie do realizacji tych planów. Razem możemy wpłynąć na lepszą przyszłość dla nas wszystkich, w społeczności, która jest silna, zintegrowana i przystosowana do wyzwań współczesnego świata.

Z zaangażowaniem na rzecz naszej wspólnej przyszłości,
Michał Gaweł

Strona FB: https://www.facebook.com/michalgawelpiekoszow

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie