Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki w Kielcach....

  Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki w Kielcach. Przedszkolaki pięknie śpiewały nie tylko o ojczyźnie [WIDEO, ZDJĘCIA]

  (imo)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki w Kielcach. Przedszkolaki pięknie śpiewały nie tylko o ojczyźnie [WIDEO, ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Emil Łakomiec

  Tym razem w roli głównej była piosenka patriotyczna, choć przedszkolaki pięknie śpiewały nie tylko o ojczyźnie. W Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach odbył się dziewiąty Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki „Przygoda z Piosenką”.


  W konkursie zaprezentowało się 18 przedszkolaków z różnych kieleckich placówek. Konkurs zorganizowało po raz kolejny Przedszkole Samorządowe numer 26 w Kielcach.

  - Cieszymy się, że już po raz dziewiąty udało nam się zorganizować miejski festiwal, który w tym roku niesie wiele treści patriotycznych z uwagi na wyjątkowy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Priorytetem konkursu jest jednak wciąż zachęcenie dziecka do wyjścia na scenie, nabywania umiejętności zaprezentowania siebie i tego, co przygotuje nauczyciel - mówiła Anna Straszyńska, dyrektor Przedszkola numer 26 w Kielcach.

  Inicjatorką konkursu jest Janina Ruchomska, jedna z nauczycielek. - Nie da się ukryć , że w tym roku zrobiło się bardzo patriotycznie, mniej więcej połowa piosenek została zachowana w takim właśnie charakterze. Ale są oczywiście i inne piosenki - o trawce, żabce, chcieliśmy w dalszym ciągu pozostawić wybór uczestnikom i nauczycielom. Piosenki mają w końcu pasować do dzieci, a samo ich śpiewanie przynosić radość - mówiła.

  Wśród uczestników był Patryk Radomiak z Przedszkola Samorządowego numer 24 w Kielcach, który zaśpiewał piosenkę o misiu i książkach. - Bierzemy udział w akcji „Kielce czytają małemu misiowi”. Dzieci były bardzo zaangażowane w ten projekt, nie tylko oczytaliśmy, ale też śpiewaliśmy piosenkę - tę właśnie, którą dziś zaprezentował Patryk. Myślę, że warto promować ideę czytelnictwa, a swoją drogą piosenka do Patryka bardzo pasowała - mówiła Barbara Gorajska, która przygotowała swojego wychowanka.Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Sandra Grabowska (P.S. nr 35), która zachwyciła jury piosenką „W domu ojczystym”. Drugie miejsce zajęła Zofia Anioł (P.S. nr 31), a trzecie - Julia Żesławska (P.S. numer 9). Przyznano także wyróżnienia specjalne od Urzędu Marszałkowskiego dla Leny Ślusarczyk (P.S. nr 26), Juliana Hałki (P.S. nr 27) oraz Aleksandra Ciorocha (P.S. nr 1).

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Chętnie oglądasz teleturnieje? Sprawdź się! [QUIZ]
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Dzień Matki 2018 - prezenty na Dzień Matki? TOP 10
  Drogie paliwo w Polsce? Zobacz ile za paliwo zapłacisz na świecie!

  Czy umiesz ochronić się przed kleszczem?
  Sprawdź się, czy dobrze znasz polskie seriale! (QUIZ)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]