Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miejska spółka ciepłownicza w Sandomierzu zajęła się detaliczną sprzedażą węgla. Jaka cena w składzie?

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Prezes spółki Rafał Binięda przypomina, że od grudnia ubiegłego roku, w ramach współpracy z gminą Sandomierz  spółka ciepłownicza  sprzedała ponad 600 ton węgla dla mieszkańców gminy Sandomierz
Prezes spółki Rafał Binięda przypomina, że od grudnia ubiegłego roku, w ramach współpracy z gminą Sandomierz spółka ciepłownicza sprzedała ponad 600 ton węgla dla mieszkańców gminy Sandomierz Klaudia Tajs
Sandomierska spółka ciepłownicza przejęła jedyny, działający w mieście prywatny skład węgla i postanowiła sama zająć się sprzedażą detaliczną węgla. Sprzedaż opału będzie odbywać się na składzie przy ulicy Lwowskiej po pierwszym kwietnia.

Sandomierski PEC zajął się detaliczną sprzedażą węgla

Co zadecydowało o przejęciu przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu prywatnego składu węglowego?

Prezes spółki Rafał Binięda przypomina, że od grudnia ubiegłego roku, w ramach współpracy z gminą Sandomierz spółka ciepłownicza sprzedała ponad 600 ton węgla dla mieszkańców gminy Sandomierz.

- Poznaliśmy co oznacza handel węglem, co prawda podmiotem sprzedającym jest miasto, ale my wykonujemy całą usługę czyli transport, załadunek, rozładunek i ważenie - wyliczył prezes Binięda. - To spora ilość. To forma dodatkowej działalności, gdzie możemy sobie zwiększyć przychód spółki i pomóc mieszkańcom w zakupie węgla.

W podjęciu decyzji pomógł sam właściciel składu. - Tak się złożyło, że zarządzający jedynym placem węglowym, który działał na terenie gminy Sandomierz, na ulicy Lwowskiej zgłosił się do nas z pytaniem, czy nie chcemy przejąć tego biznesu, ponieważ pan już odchodzi na emeryturę - mówi prezes Binięda.

Miasto odkupiło od właściciela wagę, ładowarkę i dostawczy samochód. Gmina przejęła także jednego pracownika. Plac na ulicy Lwowskiej był dzierżawiony od spółki PKP i nadal będzie dzierżawiony przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Sandomierzu.

- I tak od 1 kwietnia przejmiemy zorganizowaną część przedsiębiorstwa i będziemy zajmować się handlem detalicznym węgla - zapowiada prezes Binięda. - Będziemy autoryzowanym punktem Polskiej Grupy Górniczej, tak samo jak bierzemy teraz miał do własnych potrzeb, będziemy mieć węgiel wysokokaloryczny z polskich kopalń dla mieszkańców Sandomierza i okolicznych klientów.

Koszt jednej tony węgla wynosi 1 940 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie