Miesiąc przerwy od ligi, ale nie od treningów. Piłkarze ręczni wiceliderem

Rafał SOBOŃ
Paweł Świeca na półmetku rozgrywek okazał się najlepszym strzelcem zespołu. Na swoim koncie zapisał 42 bramki. Rafał Soboń
Piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec wiceliderem po pierwszej rundzie. Trenują i zapowiadają walkę o awans . W miniony weekend rozegrana została dziewiąta kolejka IV grupy II ligi. Piłkarze ręczni KSZO mieli w tym czasie wolne, swój mecz rozegrali bowiem awansem 10 listopada. Pokonali wówczas Grunwald Ruda Śląska 37:31.

Z zaciekawieniem oczekiwali jednak rezultatu pojedynku pomiędzy MTS Chrzanów i MOSiR Bochnia. Ostatecznie, 29:27 wygrali chrzanowianie, którzy prowadzili różnicą dwóch bramek także do przerwy. Tym samym, to oni rozpoczną nowy rok i rundę rewanżową jako lider IV grupy II ligi. Ostrowczanie, z jedną porażką na koncie póki co muszą zadowolić się miejscem drugim.

- Mamy teraz przerwę w lidze, ale nie od treningów - wyjaśnia Karol Szewczyk, bramkarz KSZO Odlewnia Ostrowiec. Przed tygodniem rozegraliśmy sparing z juniorami KSSPR Końskie. Miesiąc do następnego meczu ligowego wykorzystamy między innymi na pracy nad siłą i wytrzymałością, by w styczniu z nową energią przystąpić do walki o upragniony awans.

Rundę rewanżową ostrowczanie rozpoczną od meczu z rezerwami Vive Kielce. Spotkanie zaplanowano na sobotę 18 stycznia.