Mieszkańcy gminy Bodzentyn będą mieli lepszy dojazd! Są nowe umowy z przewoźnikami
8 stycznia 2024 roku burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Dariusz Skiba podpisał umowy z firmami świadczącymi usługi przewozowe na zadanie pod nazwą ,,świadczenie usług w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy Bodzentyn”.
Umowy polegające na obsłudze linii komunikacyjnych zostały podpisane z firmami: PKS Bodzentyn, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Witold Wilkosz oraz Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ‘’WITKOBUS” w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.
W ramach umowy przewoźnicy otrzymają dopłatę do ceny usługi przewozu.
Przewozy prowadzone będą na następujących liniach komunikacyjnych:
PKS BODZENTYN
- Linia I – 148 kursów w miesiącu – 6 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Stara Wieś - Wzdół Rządowy - Wiącka - Wzdół Kolonia-Ściegnia - Podmielowiec -Siekierno-Leśna Stara Wieś - Bodzentyn-Podgórze- Święta Katarzyna – Wilków o długości 29 km
- Linia II – 148 kursów w miesiącu -6 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Wilków - Święta Katarzyna - Podgórze - Bodzentyn - Leśna Stara Wieś - Siekierno - Podmielowiec - Ściegnia - Wzdół Kolonia - Wiącka - Wzdół Rządowy - Stara Wieś o długości 29 km
- Linia III – 44 kursy w miesiącu (przez Górno) 2 kursy w dzień roboczy
- Stara Wieś - Wzdół Rządowy - Wiącka - Wzdół Kolonia-Ściegnia - Podmielowiec -Siekierno-Leśna Stara Wieś - Bodzentyn-Podgórze- Święta Katarzyna o długości 25,5 km
- Linia IV – 44 kursy w miesiącu (przez Górno) 2 kursy w dzień roboczy
- Święta Katarzyna - Podgórze - Bodzentyn - Leśna Stara Wieś - Siekierno - Podmielowiec - Ściegnia - Wzdół Kolonia - Wiącka - Wzdół Rządowy - Stara Wieś o długości 26 km
- Linia V – 148 kursów w miesiącu - 6 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Stara Wieś - Wzdół Rządowy - Wiącka - Hucisko - Psary Podłazy - Psary Kąty - Psary Stara Wieś - Bodzentyn - Podgórze - Święta Katarzyna - Wilków o długości 34 km
- Linia VI – 148 kursów w miesiącu - 6 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Wilków - Święta Katarzyna - Podgórze - Bodzentyn - Psary Stara Wieś - Psary Kąty - Psary Podłazy - Hucisko - Wiącka - Wzdół Rządowy - Stara Wieś o długości 34 km
- Linia VII – 44 kursy w miesiącu (przez Górno) 2 kursy w dzień roboczy
- Stara Wieś - Wzdół Rządowy - Wiącka - Hucisko - Psary Podłazy - Psary Kąty - Psary Stara Wieś - Bodzentyn - Podgórze - Święta Katarzyna o długości 30,5 km
- Linia VIII – 44 kursy w miesiącu(przez Górno) 2 kursy w dzień roboczy
- Święta Katarzyna - Podgórze - Bodzentyn - Psary Stara Wieś - Psary Kąty - Psary Podłazy - Hucisko - Wiącka - Wzdół Rządowy - Stara Wieś o długości 31 km
- Linia IX – 148 kursów w miesiącu - 6 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Wola Szczygiełkowa - Celiny - Dąbrowa Dolna - Dąbrowa Górna - Bodzentyn - Podgórze - Święta Katarzyna - Wilków o długości 26 km
- Linia X – 148 kursów w miesiącu-6 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Wilków - Święta Katarzyna - Podgórze - Bodzentyn - Dąbrowa Górna - Dąbrowa Dolna - Celiny - Wola Szczygiełkowa o długości 26 km
- Linia XI – 44 kursy w miesiącu (przez Górno)- 2 kursy w dzień roboczy
- Wola Szczygiełkowa - Celiny - Dąbrowa Dolna - Dąbrowa Górna - Bodzentyn - Podgórze - Święta Katarzyna o długości 22,5 km
- Linia XII – 44 kursy w miesiącu (przez Górno) - 2 kursy w dzień roboczy
- Święta Katarzyna - Podgórze - Bodzentyn - Dąbrowa Górna - Dąbrowa Dolna - Celiny - Wola Szczygiełkowa o długości 23 km
- Linia XIII – 60 kursów w miesiącu 2 kursy w dzień roboczy, 2 kursy w sobota, 2 kursy niedziela
- Bodzentyn - Psary Stara Wieś - Psary Kąty - Psary Podłazy - Hucisko - Wiącka - Wzdół Rządowy o długości 23 km
- Linia XIV – 60 kursów w miesiącu 2 kursy w dzień roboczy, 2 kursy w sobota, 2 kursy niedziela
- Wzdół Rządowy - Wiącka - Hucisko - Psary Podłazy - Psary Kąty - Psary Stara Wieś – Bodzentyn o długości 23 km
- Linia XV – 60 kursów w miesiącu 2 kursy w dzień roboczy, 2 kursy w sobota, 2 kursy niedziela
- Bodzentyn - Leśna Stara Wieś - Siekierno - Podmielowiec - Ścignia - Wzdół Kolonia - Wiącka - Wzdół Rządowy o długości 17,5 km
- Linia XVI – 60 kursów w miesiącu 2 kursy w dzień roboczy, 2 kursy w sobota, 2 kursy niedziela
- Wzdół Rządowy - Wiącka - Wzdół Kolonia - Ścignia - Podmielowiec - Siekierno - Leśna Stara Wieś – Bodzentyn o długości 17,5 km
- Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Witold Wilkosz
- Linia I – 148 kursów w miesiącu - 6 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Bodzentyn - Leśna Stara Wieś - Podkonarze - Sieradowice Parcele - Sieradowice Pierwsze - Śniadka Pierwsza - Śniadka Druga - Śniadka Trzecia - Sieradowice Drugie - Bodzentyn o długości 24 km
- Linia II – 82 kursów w miesiącu - 3 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Bodzentyn - Kamieniec - Hucisko - Psary Podłazy - Psary Kąty - Psary Stara Wieś - Bodzentyn o długości 25 km
- Linia III – 24 kursy w miesiącu 3 kursy sobota, 3 kursy niedziela
- Bodzentyn - Dąbrowa Górna - Dąbrowa Dolna - Celiny - Wola Szczygiełkowa - Dąbrowa Górna – Bodzentyn o długości 25 km
- Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ‘’WITKOBUS”
- Linia I – 192 kursów w miesiącu - 8 kursów w dzień roboczy, 2 kursy sobota, 2 kursy niedziela
- Bodzentyn - Wzdół Kolonia - Stara Wieś - Wzdół Rządowy - Wiącka - Wzdół Kolonia - Ścignia - Podmielowiec - Siekierno - Leśna Stara Wieś - Bodzentyn o długości 26 km
Rozkłady jazdy dostępne będą niebawem na stronie internetowej przewoźników, Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn oraz na przystankach autobusowych.
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?