MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy bez tajemnic. Lubi ludzi i naturę

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Grzegorz Dziubek z żoną Anetą i synem Konradem. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>
Grzegorz Dziubek z żoną Anetą i synem Konradem. Więcej na kolejnych zdjęciach >>>archiwum prywatne kandydata
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku - pierwsza tura, 21 kwietnia - druga tura. Na echodnia.eu prezentujemy prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy.

Grzegorz Dziubek, burmistrza Włoszczowy bez tajemnic

O fotel burmistrza Włoszczowy w wyborach samorządowych 2024 walczył Grzegorz Dziubek. Startował z Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polskie Stronnictwo Ludowe-Polska 2050 Szymona Hołowni i wygrał w drugiej turze.

Grzegorz Dziubek prywatnie

Grzegorz Dziubek ma 50 lat. Wykształcenie wyższe - magister inżynier. Ukończył studia dzienne na Akademii Rolniczej w Lublinie oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne w Lublinie. Jest absolwentem Technikum Rolniczego we Włoszczowie oraz Szkoły Podstawowej w Rogienicach i w Koniecznie.

Grzegorz Dziubek ma ukończonych wiele kursów i szkoleń z zakresu pozyskiwania środków unijnych, a także studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA).

Bardzo bogata jest jego kariera zawodowa. W latach 1999-2002 pracował w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach - Rejon Włoszczowa - jako inspektor do spraw ekologii i ochrony środowiska. W latach 2002-2012 pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe we Włoszczowie - najpierw jako zastępca kierownika Biura Powiatowego, a od 2008 do 2012 roku jako kierownik Biura.

W latach 2012-2014 Grzegorz Dziubek był wicewojewodą świętokrzyskim. Od 2014 roku jest burmistrzem Gminy Włoszczowa.

Zawsze bliska była mu działalność społeczna i samorządowa. Grzegorz Dziubek to radny włoszczowskiej Rady Miejskiej trzech kadencji: 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014. Jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej od 30 lat.

Grzegorz Dziubek jest żonaty od 2002 roku. Żona Aneta. Mają syna Konrada - tegorocznego maturzystę. Mieszkają w Rogienicach. Dysponują dwoma samochodami marki Toyota, to: Toyota Avensis i Toyota RAV 4.

Mimo natłoku zajęć i obowiązków, stara się znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji. A ma ich wiele, niemal wszystkie związane są z naturą i aktywnym spędzaniem czasu. - Przyroda, myślistwo, wędkarstwo, długie wędrówki pośród dzikiej natury i jak najdalej cywilizacji, fotografia - uwiecznianie ciekawych ujęć przyrodniczych, jazda na rowerze, majsterkowanie, gotowanie, uprawa warzyw pod folią - wylicza Grzegorz Dziubek.

- W dniu kiedy rozpoczynałem swoją pracę w 1999 roku, jeden ze starszych kolegów powiedział mi "Kiedyś zostaniesz burmistrzem Włoszczowy". I tak się stało, szkoda tylko, że kolega nie doczekał tego dnia. Jestem samoukiem w wielu dziedzinach, a jak czegoś nie potrafię zrobić - czytam, szukam po internecie - kulinaria, prace budowlane, wykończeniowe czy mechanika - mówi Grzegorz Dziubek.

Zobaczcie prywatne zdjęcia Grzegorza Dziubka

Grzegorz Dziubek o starcie w wyborach

Grzegorz Dziubek został wybrany na trzecią już kadencję na urząd burmistrza Włoszczowy. Nieprzerwanie piastuje to stanowisko od 2014 roku. Należy do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jest prezesem zarządu powiatowego partii we Włoszczowie i wiceprezesem zarządu wojewódzkiego w Kielcach.

- Kiedy w 2014 roku zostałem burmistrzem gminy Włoszczowa, nakreśliłem sobie pewien plan, strategię, którą realizowałem przez dwie kadencje. Wiele zostało zrobione, można powiedzieć, że w każdym obszarze, ale jeszcze jest wiele do zrobienia w naszej gminie - mówi Grzegorz Dziubek.

Podkreśla, że ma szeroką wizję rozwoju gminy, ale pochyla się również nad pozornie drobnymi sprawami. - Znam potrzeby mieszkańców, zarówno tych najmłodszych, starszych, jak i seniorów. Znam ich marzenia, w jakim mieście, miejscowości chcieliby żyć, pracować, uczyć się czy wypoczywać. Czasem są to mniejsze problemy a czasem większe, czasem przysłowiowa dziura w drodze, a czasem cała droga. Radość dzieciom może przynieść nowe boisko, huśtawka, a seniorom ławeczka - mówi Grzegorz Dziubek.

Zaznacza, że wielkim atutem gminy są mieszkańcy.

- Gmina Włoszczowa posiada ogromny potencjał, a największą wartością są jej mieszkańcy. Swoją wiedzę, doświadczenie, ale przede wszystkim energię, chcę uwalniać pracując na rzecz Naszej Małej Ojczyzny i jej mieszkańców. Chcę dalej spełniać marzenia wszystkich mieszkańców. Przed nami, jako samorządem, ogromne możliwości w zakresie pozyskania środków finansowych na inwestycje - rządowych, unijnych, w tym długo oczekiwanych przez nasz kraj w ramach Krajowego Programu Odbudowy. Co może przełożyć się pozytywnie na naszą gminę w zakresie pozyskania środków i realizacji jeszcze niezbędnych inwestycji. Udowodniłem przez ostatnie lata, że nasza gmina zmieniła swoje oblicze. Dalej stawiam sobie za cel, by rozwijała się jeszcze bardziej, była przyjazna, dawała szansę godnego życia, dla naszych najmłodszych mieszkańców, aktywnych zawodowo i seniorów - zapowiada Grzegorz Dziubek.

Zobaczcie prywatne zdjęcia Grzegorza Dziubka

Prezentacja kandydatów na burmistrza gminy Włoszczowa

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie