Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Kolonii Piaski w gminie Kunów mają nową drogę. Po wielu latach wreszcie mają dobry dojazd do domów

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W czwartek, 4 stycznia w Kolonii Piaski w gminie Kunów uroczyście oddano do użytku drogę w Kolonii Piaski. Mieszkańcy mówią, że ich życie zmieni się teraz na lepsze.

W Kolonii Piaski w gminie Kunów mają nową drogą

W Kolonii Piaski w gminie Kunów wykonany został odcinek o długości 233 metrów i szerokości 3 metrów. Pieniądze na drogę pochodziły z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Jak podkreśla burmistrz Kunowa Lech Łodej, całkowity koszt zadania wyniósł 250 tysięcy złotych a dofinansowanie 120 tysięcy złotych.

- Tutaj drogi tak naprawdę, w ogóle nie było – mówi burmistrz. - Są tam dwa zabudowania, które wymagały cywilizowanego dojazdu. Mamy w końcu 21 wiek. Lech Łodej zaznacza, że na terenie gminy wykonywanych jest bardzo dużo inwestycji drogowych - dodaje.

- W ostatnim czasie tych dróg, nazwę je, strategicznych dużo zostało wykonanych. Zaczynamy dbać teraz o te mniejsze przysiółki, które również są nam bliskie i mieszkańcy od dawna się o nie upominali. Nawet mieszkańcy nie wierzyli w to, że ten odcinek powstał – wyjaśnia burmistrz.

Jak dodaje samorządowiec, w tej części gminy jest jeszcze jedna droga, która wymaga remontu, jednak nie jest to łatwe.

- Chodzi o drogę od tej drogi głównej w kierunku zachodnim. To jest droga w pasie kolejowym, my z koleją walczymy już tyle lat aby ten grunt został nam użyczony, bo mamy wolę, mamy pieniądze, mamy moce przerobowe i jesteśmy przygotowani do tej inwestycji ale nie możemy jej wykonać, bo jest to naruszenie dyscypliny finansów – mówi burmistrz Kunowa i dodaje, że samorząd cały czas prowadzi starania o ten odcinek.

Lech Skwirowski sołtys Kolonii Piaski mówi, że starą drogą nie dało się jeździć.
- Cieszę się bardzo z tej drogi. W imieniu mieszkańców ciesze się, że ta droga w końcu powstała, bo ona wyglądała strasznie. Nie było dojazdu do dolnej części miejscowości, tam było najgorzej. Nie dało się przejechać – mówi.

Teresa Łucka radna gminy Kunów mówi, że cieszy się, że w tej kadencji udało się tę inwestycję wykonać. - Jestem radną z tego terenu i bardzo się cieszę. Naszym staraniem właśnie udało się nam ten odcinek zrobić. Droga jest wąska ale jest naprawdę wygodna i zapewnia komfort rodzicom i dzieciom – dodaje radna.

Droga położona jest w malowniczym terenie leśnym. Przy niej znajdują się tylko dwa gospodarstwa domowe.
- W jednym domu mieszka aż 10 osób – mówi Magdalena Dryjas. - U mnie mniej, ale są perspektywy, że będzie tu budowa nowa. Syn będzie się budował – dodaje Wiesława Stalczewska.

Młodzi mieszkańcy mówią, że droga ułatwi życie. - Na pewno dzieciom dojazd do szkoły – mówi Dawid Dryjas. - I w końcu nie będziemy się zakopywać – dodaje pani Magda. - Tak, na dole było takie bajoro, cały czas jak tylko popadało, trzeba było jeździć co raz dalej, zajmowaliśmy sąsiednie posesje. Teraz będzie prościutko – dodaje pani Wiesława.

Zobaczcie galerię zdjęć z nowej drogi w gminie Kunów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie