Minimalna porażka AZS UJK Kielce w Katowicach

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Gloria Katowice wygrała z AZS UJK Kielce.

Gloria Katowice – AZS UJK Kielce 35:34 (17:19)

AZS UJK: Jastrząb, Czerwiński – Dobrowolski 3, Grzesik 1, Papaj 1, Dziedzic, Curyło 2, Boszczyk 9, Szafarczyk 8, Czechowski 4, B. Kutwin 3, Bysiak 1, Sornat, Kumański, Hady 2.

Trochę pechowa porażka kielczan, którzy długo w tym spotkaniu prowadzili. W 11 minucie był remis 8:8, a potem akademicy wyszli na prowadzenie i różnicą jednej lub dwóch bramek wygrywali aż do przerwy.

Po niej jeszcze przez kilka minut dyktowali warunki gry. Dobry mecz rozgrywał Piotr Szafarczyk, który brał na siebie zdobywanie bramek. W 40 minucie AZS prowadził 26:22, ale od tego momentu katowiczanie zaczęli powoli odrabiać straty. W 53 minucie doprowadzili do remisu 30:30 i już do końca spotkania drużyny odpowiadały sobie golem na gola. Ułożyło się to tak, że kielczanom zabrakło kilku sekund do wyrównania.