Minimalne zwycięstwo Orlicza Suchedniów po ciężkim meczu z Piaskowianką Piaski

Paweł Wełpa
Mateusz Kokosza (w niebieskim stroju) zdobył zwycięskiego gola do Orlicza Suchedniów Paweł Wełpa
Orlicz Suchedniów wygrał 2:1 z Piaskowianką Piaski w wyjazdowym meczu świętokrzyskiej klasy okręgowej.

Choć oba zespoły znajdują się na przeciwległych biegunach tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej, to wicelider tabeli musiał się namęczyć, aby zdobyć komplet punktów. Choć to goście mieli więcej z gry i częściej dochodzili do pozycji strzeleckich, to gola jako pierwsi strzelili gospodarze.

W 30. minucie prowadzenie dla Piaskowianki zdobył Rafał Krzysztofik i taki wynik utrzymywał się przez kolejne pół godziny. Wyrównał w 63. minucie Piotr Solnica, a zwycięskiego gola zdobył w 75. minucie Mateusz Kokosza. – Szczerze mówiąc, nie wiem, czemu Piaskowianka zajmuje tak odległe miejsce w tabeli. Gospodarze rozegrali dobre zawody i postawili się nam, jako pierwsi strzelili gola. Udało nam się jednak strzelić dwa gole i wygrać. Muszę pochwalić moich zawodników za cierpliwość i konsekwencję oraz docenić klasę rywala – powiedział Mariusz Arczewski, trener Orlicza.

Po tym meczu Orlicz nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do Staru Starachowice, który również odniósł w tej kolejce zwycięstwo.

W następnej kolejce Orlicz zagra u siebie ze Spartą Kazimierza Wielka, a Piaskowianka zagra w Starachowicach ze Starem.
Piaskowianka Piaski – Orlicz Suchedniów 1:2 (1:0)