Minispartakiada dziewcząt i chłopców. Sukces Samorządowej Szkoły Podstawowej w Mierzwinie

Dorota Pietrus
Starostwo powiatowe w Jędrzejowie
Już po raz siódmy młodzież VII klas podstawowych oraz II i III klas gimnazjalnych uczestniczyła w minispartakiadzie.

Zawody składały się z biegu na 60 metrów, skoków w dal oraz w rzutów piłką lekarską o wadze trzech kilogramów w tył za głowę.

Spartakiada odbyła się na boisku „Orlik” przy Zespole Placówek Oświatowych imienia Zbigniewa Kopra w Słupi.

Wzięli w niej udział uczniowie VII klas Szkół Podstawowych oraz II i III klas gimnazjalnych z: Moskorzewa, Mierzwina, Nagłowic i Słupi.

Biegi odbyły się osobno dla chłopców i dziewcząt. W każdej drużynie uczestniczyło po 15 zawodników i 15 zawodniczek.

Biegi były punktowane: za I miejsce 10 punktów, II miejsce -8 punktów, III miejsce -6 punktów, IV miejsce – 4 punkty.

Skoki w dal metodą naturalną i rzuty piłką lekarską o wadze trzech kilogramów w tył za głowę przebiegały osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców, a wyniki były szczegółowo mierzone i sumowane dla każdej drużyny.

Indywidualnie w biegach wśród dziewcząt najlepsza była Wiktoria Gawron z Nagłowic, druga - Małgorzata Florczyk również z Nagłowic, a trzecia Aleksandra Środa z Mierzwina.

Natomiast wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Chuptyś – Moskorzew, drugie miejsce Wojciech Krzysztofik – Nagłowice,
a trzecie miejsce Adam Tutaj – Mierzwin.

W rzutach piłką lekarską 3 kilogramową w tył za głowę w kategorii dziewcząt najlepsza była Katarzyna Nowak z Słupi, druga Ola Środa z Mierzwina, a trzecia Klaudia Biała też z Mierzwina.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczył Michał Tkaczyk – Mierzwin,drugie miejsce Jakub Fijałkowski -Moskorzew i trzecie miejsce Kacper Smędzik –Słupia.

W skokach w dal wśród dziewcząt najlepsza okazała się Klaudia Kowalska -Nagłowice, drugie miejsce zajęła Ola Środa -Mierzwin, a trzecie Angelika Pustuł –Moskorzew.

Jeśli chodzi o chłopców to w tej konkurencji pierwszy był Wojciech Krzysztofik – Nagłowice, drugi Kamil Żaczkowski -Słupia, a trzeci
Mateusz Dyl –Mierzwin.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Mierzwinie z 30 punktami. Drugie miejsce z 20 punktami trafiło do Zespołu Placówek Oświatowych w Słupi oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Moskorzewie. Czwarte miejsce z 16 punktami zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Nagłowicach.

Za wszystkie konkurencje przyznano puchary i dyplomy. Zostały wręczone przez Janusza Grabka Wicestarostę Jędrzejowskiego , Kazimierza Nowakowskiego Prezesa Powiatowego Związku Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie oraz przez Wiesława Hukowskiego -Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słupi.