Miss Lata 2016. Wiktoria Jabłońska z tytułem najpiękniejszej w Strawczynie

/dota/
Wiktoria Jabłońska - Miss Lata w Strawczynie. Dawid Łukasik
Czy masz prorocze imię – takie pytanie zadał Wiktorii Jabłońskiej jeden z jurorów konkursu, Krzysztof Szostak. Myślę, że tak – z uśmiechem odpowiedziała Wiktoria. Nie pomyliła się. To właśnie ona w sobotę wygrała ostatnie eliminacje z cyklu Miss Lata 2016 i zdobyła tytuł Miss Lata w Strawczynie.

Zabawa odbyła się na stadionie Samorządowego Centrum Kultury i Sportu „Olimpic” w Strawczynku. Ma starcie stanęło sześć pięknych dziewczyn, które przyjechały z różnych stron powiatu kieleckiego, a także z Radomia. Ponieważ miejsce zobowiązuje, więc zabawa miała iście sportowy charakter. I choć ważny był wygląd, liczyły się także spryt, szybkość, pomysłowość, poczucie humoru. Publiczność była świadkiem konkurencji czasowych oraz sparingu bokserskiego.

Dziewczyny o tym, jaka powinna być miss
Jak najwięcej o dziewczynach starał się dowiedzieć prowadzący wybory, Michał Trzepałka. Dopytywał o ich zainteresowania, przygodę z konkursem piękności. Chciał także, aby kandydatki zdradziły, jakie cechy, ich zdaniem, powinna mieć miss.
- Musi się pięknie uśmiechać, być wysoka i musi mieć piękne oczy – opisywała „jedyneczka”, Wiktoria Jabłońska. Natomiast „dwójeczka”, Natalia Foremniak dodała, że miss musi sobie zaskarbić sympatię jurorów i publiczności, po czym zaczęła ze sceny wysyłać całusy.

Natalia miała rację, ponieważ o podziale tytułów przesądziły po połowie punkty z głosowania SMS-owego publiczności oraz głosy jurorów. A zdobyć sympatię naszych sędziów, wcale nie jest łatwo, co więcej, dziewczyny stawić czoła zadaniom przez nich wymyślanym.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYBORÓW MISS LATA W STRAWCZYNIE

Zadana do wykonania
Wiktoria Jabłońska musiała się zmierzyć w wyzwaniem iście aktorskim musiała na scenie zaprezentować poszczególne fazy powstawania mąki. Z kolei Natalia Foremniak została poproszona przez wójta Strawczyna, Tadeusza Tkaczyka o podanie pełnej nazwy miejsca, gdzie odbywał się konkurs.

Dla „trójeczki”, czyli Sylwii Chrzanowskiej zadanie wymyślał Jerzy Mozolewski, reżyser, scenarzysta, producent imprez. - Sprawdzimy, czy jesteś dobrą organizatorką. Chciałbym na ciebie zagłosować, ale nie mam długopisu. Znajdź mi coś do pisania – polecił.
Sylwia szybko zbiegła ze sceny i zadbała o długopis nie tylko dla Jurka, ale także dla pozostałych jurorów, by przy jej nazwisku postawili krzyżyk.

Decydowali jurorzy i publiczność
Za to „czwóreczka”, Aleksandra Kostecka musiała solo zatańczyć walc angielski, z czym poradziła sobie bez najmniejszego problemu. Kłopotu ze swoim zadaniem nie miała także „piąteczka”, Kasia Słowińska, która miała powiedzieć, ile kilometrów dzieli Radom, z którego pochodzi, od Strawczyna.

Na koniec została „szósteczka”, czyli Agnieszka Życińska, mistrzyni w układaniu kostki Rubika, co i tym razem zaprezentowała na scenie, ale jej zadaniem konkursowym było stoczenie walki bokserskiej z Jurkiem Mozolewskim.

Dziewczyny pokazały, że są nie tylko piękne, ale i przebojowe. Tym trudniejsze zadanie stało przed jurorami i publicznością. Ostatecznie jednak tytuły rozłożyły się następująco: Miss Lata w Strawczynie i Miss Publiczności została Wiktoria Jabłońska, I Wicemiss – Natalia Foremniak, II Wicemiss – Katarzyna Sławińska, a Miss Buskowianki – Sylwia Chrzanowska. Cała czwórka otrzymała zaproszenie do udziału w finale konkursu Miss Lata 2016, który już w sobotę, 27 sierpnia, na Rynku w Kielcach. Początek o godzinie 15. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Miss Lata w Strawczynie, Miss Publiczności - Wiktoria Jabłońska, I Wicemiss Lata w Strawczynie - Natalia Foremniak, II Wicemiss Lata w Strawczynie - Katarzyna Sławińska. Dawid Łukasik

Piękny początek Strawczynady
A ze zwycięstwa Wiktorii Jastrzębskiej najbardziej cieszył się wójt Strawczyna, Tadeusz Tkaczyk, bowiem Wiktoria pochodzi właśnie z jego gminy. – Nie ukrywam, że to była moja faworytka, ale w pełni zasłużyła na ten tytuł. Ładna dziewczyna, elokwentna, choć wszystkie dziewczyny były piękne – podkreślił.
Wybory z cyklu Miss Lata były jedną z atrakcji dwudniowego święta w gminie Strawczyn – Strawczynady.

Prezentacje:
Wiktoria Jabłońska
Miss Lata w Strawczynie, Miss Publiczności. Ma 19 lat. Wymiary: 83-64-75, a wzrost 165 centymetrów. Mieszka w Strawczynie. Zainteresowania: fryzjerstwo.

Natalia Foremniak
I Wicemiss Lata w Strawczynie. Ma 16 lat. Wymiary: 82-63-78, a wzrost 164 centymetry. Reprezentuje Studio Marti Models z Radomia. Zainteresowania: moda, fryzjerstwo.

Katarzyna Sławińska
II Wicemiss Lata w Strawczynie. Ma 25 lat. Wymiary: 86-69-91, a wzrost 176 centymetrów. Mieszka w Radomiu. Hobby: sport, muzyka, podróże.

Sylwia Chrzanowska
Miss Buskowianki. Ma 22 lata. Wymiary: 90-70-80, a wzrost 167 centymetrów. Mieszka w podkieleckiej Cedzynie. Hobby: moda, kosmetyki, muzyka.

Wideo

Dodaj ogłoszenie