Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej. Sparta Daleszyce zdobyła brązowe medale, Kamila Komisarczyk została MVP

Damian Wiśniewski
Bardzo duży sukces piłkarek nożnych Sparty Daleszyce. Zespół z powiatu kieleckiego zdobył brązowe medale niedawno rozegranych mistrzostw Polski w beachs occerze, czyli piłce nożnej plażowej. To nie pierwsze tego typu osiągnięcie tego zespołu.

Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej odbywały się na LOTOS Stadionie Letnim w Gdańsku. O miano najlepszej drużyny kobiecej w naszym kraju rywalizowało łącznie osiem ekip. Oprócz Sparty Daleszyce były to: Zamłynie Z.A. Kombud, BPAP Marcus Gdynia, KS Pogoń Tczew (te trzy zespoły razem ze Spartą zagrały w grupie A), Lady Grembach Łódź, ISD-AJD Częstochowa, Red Devils Chojnice i Juventus Women Toruń.

W fazie grupowej Sparta zaczęła od pokonania Zamyłynie Z. A. Kombud aż 13:1. Następnie ograła 4:3 KS Pogoń Tczew, a potem 5:3 wgrała z BPAP Marcus Gdynia.

Następnie zespół z województwa świętokrzyskiego przystąpił do rundy finałowej. Tam na początek jego przeciwnikiem w meczu półfinałowym była ekipa Red Devils Chojnice, która jednak okazała się być lepszą i wygrała 5:1. W meczu o trzecie miejsce podopieczne trenera Marcina Wengorskiego zagrały przeciwko KS Pogoni Tczew, którą wcześniej ograły w grupie. Tym razem znów były górą i wygrały 5:1, dzięki czemu zdobyły brązowe medale. MVP turnieju, czyli najlepszą jego zawodniczką, została wybrana kapitan Sparty, Kamila Komisarczyk.

Mistrzem Polski kobiet została drużyna Lady Grembach Łódź, która ograła Red Devils 7:5 po dogrywce w starciu finałowym. Wśród mężczyzn triumfował BSC Boca Gdańsk, który w finale pokonał FC 10 Zgierz 6:3. Trzecie miejsce zajął KP Łódź, który w meczu o tę lokatę 5:2 pokonał SAP Sopot.

Dla Sparty Daleszyce to nie był pierwszy tego typu sukces w rozgrywkach piłki nożnej plażowej. Podopieczne trenera Wengorskiego w lipcu zdołały zdobyć w nich Puchar Polski. W samych mistrzostwach naszego kraju są stałym uczestnikiem i biorą w nich udział nieprzerwanie od 2014 roku.

Przypomnijmy, że Sparta Daleszyce bierze udział także w rozgrywkach tradycyjnej piłki nożnej na trawie. W sezonie 2020/2021 będzie występować w drugiej lidze, razem między innymi z innym klubem z naszego województwa, KSP Kielce.

Skład Sparty na mistrzostwach Polski: Paulina Bednarska, Dagmara Grad, Claudia Saggion, Silvia Ferrer Garcia, Kamila Komisarczyk, Paulina Łężak, Federica Dall’Ara, Dominika Dewicka, Laura Czudzińska, Oliwia Petelicka, Weronika Ożibko, Zuzanna Dudek, Paulina Szczepańska, Daria Nowak.