Młoda Ekstraklasa: Korona Kielce - Cracovia 2:1. Zieliński znów strzela!

Kamil MARKIEWICZ
Andrzej Paprocki (z lewej) w meczu z Cracovią Kraków zdobył wyrównującego gola dla Korony Kielce.
Korona Kielce wygrała z Cracovią 2:1 w meczu pierwszej kolejki Młodej Ekstraklasy. Mecz miał bardzo podobny przebieg do sobotniego spotkania w Krakowie, a zwycięską bramkę dla kielczan zdobył, tak jak w sobotę, Michał Zieliński.

Występująca w Młodej Ekstraklasie Korona Kielce, w niedzielę powtórzyła sobotni wynik pierwszego zespołu, pokonując na własnym obiekcie Cracovię Kraków 2:1. Gola na wagę trzech punktów, podobnie jak w meczu T-Mobile Ekstraklasy strzelił Michał Zieliński.

Cracovia - Korona Kielce 1:2. Zwycięstwo na inaugurację - CZYTAJ WIĘCEJ

W 9 minucie piłkarz krakowskiego zespołu Mateusz Soprych, w starciu z Łukasze Jamrozem, rozciął łuk brwiowy i został przewieziony do szpitala. Pierwszą dogodną sytuację Korona miała w 17 minucie, ale po strzale Mateusza Jańca, futbolówka przeleciała nad bramką "Pasów". W 28 minucie w polu karnym Cracovii ręką zagrywał Łukasz Talik. Sędzia Rafał Greń podyktował rzut karny. "Jedenastkę" wykonywał Dawid Janczyk, ale po jego strzale dobrze interweniował bramkarz "Pasów" - Szymon Gąsiński. W 45 minucie Sebastian Steblecki, najpierw minął Adriana Bednarskiego, później Piotra Dudę i strzałem z 16 metrów pokonał Wojciecha Małeckiego. Strzelec gola dla krakowian, to syn urodzonego w Skarżysku-Kamiennej Romana Stebleckiego, wybitnego hokeisty Cracovii, wielokrotnego reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Calgary w 1988 roku.

W 65 minucie w polu karnym został faulowany Michał Zieliński. Arbiter bez wahania podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił Andrzej Paprocki. Krakowianie jeszcze nie zdołali ochłonąć po utracie pierwszej bramki, a już przegrywali 1:2. Po podaniu Bartosza Papki, gola strzelił Michał Zieliński. W 68 minucie Mateusz Florek został ukarany żółtą kartką za symulowanie faulu w polu karnym. Z tą decyzją nie zgadzał się trener krakowian Władysław Łach, który na tyle wyraźnie wyrażał swoje niezadowolenie, że sędzia odesłał go na trybuny. Po tym incydencie, do dyskusji z arbitrem włączyli się piłkarze Cracovii i posypały się kolejne kartki. W 83 minucie rezerwowy bramkarz Marcin Skrzeszewski został ukarany czerwonym kartonikiem za obrazę sędziego bocznego. W bramce Cracovii stanął zawodnik z pola Dawid Sarga. Do końca spotkania "żółto-czerwoni" mieli jeszcze kilka okazji, ale ich nie wykorzystali.

W następnej kolejce,7.08: Ruch - Korona (godzina 16.30).