Młoda Ekstraklasa: Korona Kielce - Śląsk Wrocław 4:0. Dwie bramki Grzegorza Lecha (wideo, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ
W poniedziałek w spotkaniu 21. kolejki Młodej Ekstraklasy kielecka Korona pokonała na własnym obiekcie Śląsk Wrocław 4:0. Dwie bramki dla drużyny z Kielc zdobył Grzegorz Lech.

Włodzimierz Gąsior, trener Młodej Korony:

- Jestem zadowolony z gry szczególnie w drugiej połowie. Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Uważam, że Śląsk włożył w nią dużo siły, grający wysokim pressingiem. Wysiłek, który goście wnieśli w pierwszą połowę zadecydował, że po przerwie zaczęli opadać z sił.

Piłkarski "Skarb Kibica" już w sobotę 17 marca - WEJDŹ

Korona Kielce (ME) - Śląsk Wrocław (ME) 4:0 (0:0)
Bramki:
1:0 Piotr Rogala 60 min., 2:0 Mateusz Janiec 74, 3:0 Grzegorz Lech 78, 4:0 Lech 89.

Korona: Pilarz 6 - Lenart 6, Kiercz 5, Żubrowisk 6, Duda 6 - Papka 5, Michalski 5, Łuczak 5, Kaczmarek 5 - Paprocki 7, Bąk 6.

Śląsk: Zajączkowski - Fedyna, Garyga, Juraszek, Kubiak - Krzemiński, Majcher, Sikorski Ż, Skrzypczak - Tetlak, Zieliński.

Zmiany: Korona: 46' Rogala 6 Ż za Kiercza, 46' Janiec 6 Ż za Papkę, 46' Kiełb 6 za Kaczmarka, 46' Lech 7 za Łuczaka, 72' Kotarzewski 1 za Bąka, 76' Jeziorski nie klas. za Michalskiego. Śląsk: 68' Przybylski za Kubiaka, 72' Chmura za Zielińskiego, 72, Repski za Tetlaka.

Sędziował: Grzegorz Jabłoński z Krakowa. Widzów: 60.

Pierwsza połowa spotkania ze Śląskiem była wyrównana. Pierwszy strzał na bramkę Tomasza Zajączkowskiego oddał w 10 minucie Jakub Bąk, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała nad poprzeczką. Później strzałów na bramkę gości próbowali Andrzej Paprocki oraz Mateusz Łuczak, ale obu zawodnikom zabrakło precyzji. Przed przerwą szansę na strzelenie gola mieli także wrocławianie. W 25 minucie po uderzeniu Mateusza Fedyny futbolówka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy jednak utrzymał się bezbramkowy remis.

BRAMKA DEBIUTANTA

W przerwie w kieleckiej drużynie doszło do czterech zmian. Na boisko wszedł między innymi debiutujący w Młodej Ekstraklasie Piotr Rogala. Młody piłkarz Korony na pewno zapamięta ten dzień na długo, bo już po kwadransie gry zdobył swojego pierwszego gola dla "Młodej Korony". - Cieszę się bardzo, że w debiucie od razu udało mi się strzelić bramkę. W pierwszej połowie zawodnicy nie mogli przyzwyczaić się do śliskiej murawy. Po przerwie gra wyglądała już znacznie lepiej - mówi Piotr Rogala, zawodnik Korony.

KIEŁB - LECH - GOL

Strzelenie pierwszego gola tylko poderwało Koronę do dalszych ataków. W 74 minucie sytuację sam na sam z Zajączkowski wykorzystał Mateusz Janiec, który podwyższył prowadzenie kieleckiej drużyny. Na dwóch bramkach jednak się nie skończyło. W 78 i 89 minucie do bramki gości trafiał Grzegorz Lech, któremu w obu przypadkach asystował popularny "Ryba".

Wyniki 21. kolejki:
Cracovia Kraków - ŁKS Łódź 2:0 (0:0),
Miloš Kosanović 52, Sebastian Steblecki 88;
GKS Bełchatów - Widzew Łódź 1:4 (0:3), Filip Rośniak 80 - Mariusz Rybicki 18, 42, Piotr Mroziński 37, Bartosz Narożnik 88;
Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa 0:2 (0:0), Michał Szóstko 68 (samobójcza), Michał Grunt 71;
Lech Poznań - Wisła Kraków 3:0 (0:0), Kamil Drygas 82, Tomasz Kędziora 86, Maciej Maślany 88;
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 0:1 (0:1), Paul Thomik 26;
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (2:0), Daniel Łukasik 15, Aleksander Jagiełło 39, Mateusz Pogonowski 64;
Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 0:3 (0:1), Kornel Osyra 4, Szymon Sołtyński 70, Christian Tomyk 80.