Młoda Korona pokonała Resovię 1:0

(SAW)
W meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów, Korona Kielce pokonała Resovię Rzeszów 1:0.

Korona Kielce – Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)

Bramka: Kornel Łosak 40 min.

Korona: Borusiński – Boszczyk, Pierzchała, Wojtal, Klepacki – Kunat, Sinkiewicz (60. Wojsa), Jopkiewicz, Gromulski, Szałas (80. Kowalczyk) - Łosak.

Rozegrany na stadionie przy ul. Prostej w Kielcach mecz toczył się w upale, toteż w trakcie gry sędzia zarządzał przerwy na picie wody. W pierwszej połowie Korona grała lepiej i efektem tego był gol strzelony przez Łosaka. W drugiej połowie podopieczni trenera Marka Mierzwy prezentowali się słabiej i mieli też sporo szczęścia, bo mogli stracić gola.

Decydująca akcja meczu nastąpiła w 40 minucie. Wtedy to po wrzutce z prawej strony najwyżej do piłki wyskoczył Łosak i głową umieścił w siatce.

Początek drugiej połowy również należał do Korony, która kilka razy zapędziła się w pole karnego Resovii, zabrakło jednak wykończenia akcji.

Ta nieskuteczność mogła się zemścić na Koronie, bo w ostatnich 20 minutach to rzeszowianie mieli więcej okazji, wynikających głównie z błędów defensywy i bramkarza. Na szczęście mieli rozregulowanie celowniki i Korona mogła cieszyć się w sobotę z trzech punktów.