Młode Busko szybko biega - worek medali dla Słoneczka

ALI
Młodzi zawodnicy buskiego klubu Słoneczko prezentują medale zdobyte podczas mistrzostw województwa w Kielcach. Archiwum prywatne
Sześć medali zdobyli reprezentanci buskiego Słoneczko w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce w Kielcach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Patrycja Banaś.

Niespełna 18-letnia zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w biegu na 400 metrów juniorek. Patrycja - razem z Joanną Wendt, Katarzyną Czaplą i Kingą Grosicką - wywalczyły też srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów.

"Srebro" zdobyli również Izabela Sala i Patryk Kociński w skoku w dal oraz sztafeta biegaczek 4x100 metrów, w składzie: Katarzyna Rokita, Izabela Sala, Patrycja Stachowicz, Izabela Banaś. Szósty, brązowy medal dla Słoneczka wywalczył Dawid Banaś w biegu na 400 metrów.

W mistrzostwach województwa w Kielcach barw buskiego klubu broniły także: Martyna Chmielewska - pchnięcie kulą, rzut dyskiem oraz Weronika Jędrzejowska - bieg na 400 metrów. Trenerem Słoneczka jest Zdzisław Perepiczko.