Młody Hetman dwukrotnie trzeci

/KAR/
Trampkarze Hetmana Włoszczowa podczas turnieju w Chęcinach.
Trampkarze Hetmana Włoszczowa podczas turnieju w Chęcinach. Fot. archiwum prywatne
Trampkarze starsi rywalizowali w dwóch piłkarskich turniejach

W ramach przygotowań do nowego sezonu trampkarze starsi Hetmana Włoszczowa uczestniczyli w dwóch piłkarskich turniejach, w obu zajmowali trzecie miejsca.

W pierwsze zawody, w których udział wzięła włoszczowska drużyna odbyły się w środę 22 sierpnia, w Końskich. Rozgrywki brało udział cztery zespoły. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W pierwszych spotkaniach nasz zespół uległ Granatowi Skarżysko 2:5, natomiast w drugim Neptun Końskie rozgromił Juventę Starachowice 8:0. W finale Granat pokonał Neptuna 2:1, a w meczu o trzecie miejsce Hetman zwyciężył z Juventą 6:0.

Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał piłkarz Hetmana Szymon Gąsior.

Drugi turniej, w którym wzięła udział włoszczowska drużyna odbył się w piątek 24 sierpnia w Chęcinach. W rozgrywkach uczestniczyły zespoły z Nowin, Rykoszyna, Chęcin i Włoszczowy. Wszystkie klubu do rywalizacji wystawiły po dwie drużyny - A i B. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Obie nasze drużyny zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach, awansując do półfinału. Niestety Hetman A przegrał z Chęcinami 1:2, a Hetman B z Nowinami 0:2. W meczu o trzecie miejsce Hetman B pokonał Hetmana A 8:5.

Nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca otrzymał zawodnik Dawid Kozieł z Hetmana B, który zdobył 16 bramek.

Nasze drużyny wystąpiły w tym turnieju w następujących składach: Hetman A: Szymon Gąsior, Marcin Gąsior, Łukasz Płonkiewicz, Krzysztof Teklak, Cezary Matuszewski, Wojciech Molenda, Maciej Jakubowski i Aleksander Krauz. Hetman B: Artur Cholerzyński, Patryk Krzysztofik, Dawid Kozieł, Adrian Krzysztofik, Bartłomiej Rak, Robert Brej, Jakub Pacanowski i Piotr Kępiński. Trenerem zespołów jest Dariusz Dąbrowski.