Młodzi lekkoatleci rywalizowali w Strawczynie

/dor/
Klasyfikację generalną w mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych wygrał Bodzentyn, wyprzedził Łopuszno i Chęciny

Na terenie Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce. Imprezie patronowało "Echo Dnia".

W zawodach wzięli udział uczniowie trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu kieleckiego - z Łopuszna, Bodzentyna i Chęcin. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100 metrów, 400 metrów, 800 metrów - dziewczęta, 1500 metrów - chłopcy, skok w dal, pchnięcie kulą oraz biegi sztafetowe 4x100 metrów i 4x400 metrów dziewcząt i chłopców.

W klasyfikacji łącznej dziewcząt pierwsze miejsce przypadło Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Bodzentynie, drugie wywalczył Zespół Szkół numer 2 w Chęcinach, a trzecie Zespół Szkół Ponadgimnzjalnych numer 5 w Łopusznie. Wśród chłopców triumfował Bodzentyn przed Łopusznem i Chęcinami. W klasyfikacji generalnej dziewcząt i chłopców zwyciężył Bodzentyn, który wyprzedził Łopuszno i Chęciny

Organizatorami zawodów byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 5 w Łopusznie - z jego ramienia Justyna Ciszek, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Strawczynie.