Młodziczki Korony Handball Kielce w ćwierćfinale Pucharu ZPRP

PK
Młodziczki Korony Handball Kielce awansowały do ćwierćfinału Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Kielczanki wygrały turniej 1/8 rozegrany w Gnieźnie.

ZOBACZ>>> Trzy wychowanki kieleckich klubów zdobyły europejski puchar!
W pierwszym meczu drużyna trenerek Stanisławy Grzegolec i Moniki Ciszek wygrała wyraźnie z Dziewiątka Legnica, choć w pierwszej połowie rywalki kilka razy wychodziły na prowadzenie. W drugim spotkaniu Korona Handball rozgromiła Szczypiorniaka Ustka, a na koniec wygrała z MKS PR Gniezno. W tym ostatnim spotkaniu kielczanki prowadziły już 9:1, ale MKS w 28 minucie doprowadził do remisu 18:18. Końcówka spotkania należała jednak do naszych szczypiornistek.

ZOBACZ>>> Korona Handball praktycznie pewna pozostania w PGNiG Superlidze

Najlepszą strzelczynią Korony Handball była w tym turnieju Michalina Pastuszka (27 bramek), córka byłego piłkarza nożnego Korony, Macieja Pastuszki.

Wyniki. Korona Handball Kielce – Dziewiątka Legnica 28:16 (15:11), Korona Handball – Szczypiorniak Ustka 32:6 (19:2), Korona Handball – MKS PR Gniezno 28:25 (16:13), Gniezno – Szczypiorniak 17:15 (9:7), Gniezno – Dziewiątka 16:29 (7:13), dziewiątka – Szczypiorniak 27:15 (10:9).

Kolejność: 1. Korona Handball Kielce 9 pkt., 2. Dziewiątka Legnica 6, 3. MKS PR Gniezno 3, 4. Szczypiorniak Ustka 0.

Korona Handball: Jermak, Szplit, Morawska – Nosek 0, 2, 0, Magdziarz 5, 0, 1, Godek 2, 1, 0, Dulemba 1, 3, 3, Wawrzycka 6, 7, 10, Jaworska 2, 1, 4, Pastuszka 10, 10, 7, Herman 0, 2, 0, Mroczko 0, 0, 0, Zygadlewicz 1, 3, 2, Gruszczyńska 1, 3, 1.