Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Monodram "Wielkanoc" zobaczymy w "Szklanym Domu" w Ciekotach. Na scenie Dawid Żłobiński

Anna Bilska
Anna Bilska
W "Szklanym Domu" w Ciekotach wystąpi Dawid Żłobiński.
W "Szklanym Domu" w Ciekotach wystąpi Dawid Żłobiński. Grzegorz Gołębiowski
Monodram "Wielkanoc" Grzegorza Raka w wykonaniu i reżyserii kieleckiego aktora Dawida Żłobińskiego zobaczymy na scenie Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach w poniedziałek 17 kwietnia o godz. 18.

Monodram Dawida Żłobińskiego w Ciekotach

"Wielkanoc" to sceniczna adaptacja opowiadania Grzegorza Raka ze zbioru „Opowiadania mazurskie i inne”. Dawid Żłobiński wciela się w trzy role. Jest Sprawiedliwością, Ptaszyskiem i Obwinionym. To spektakl nieoczywisty, tajemniczy, stawiający pytania. Obserwując przemiany bohatera widzowie odbywają niepowtarzalną wędrówkę będąc niejako świadkami ważnych momentów z życia głównej postaci.

Za konsultację artystyczną odpowiada Szczęsny Wroński, za kostiumy i przestrzeń sceniczną Aleksandra Wójcicka i Aneta Leśniowska. Producentem spektaklu jest Grzegorz Strzelczyk.

Premiera "Wiekanocy" odbyła się we wrześniu 2022 r. w Domu Środowisk Twórczych - Pałacyku Zielińskiego w Kielcach.
Dawid Żłobiński należy do grona najbardziej lubianych i cenionych kieleckich aktorów. Dawid Żłobiński do stałego zespołu Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach należy od 2004 roku. Wcześniej występował w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, a na początku lat 90. związany był ze studenckim Teatrem 38, działającym w Krakowie.

Ma na koncie dwie wyreżyserowane sztuki: „Zabić superwajzora jak 14 tysięcy kurczaków” Łukasza Rippera (2008) oraz „Wszyscy chcą żyć” Hanocha Levina (2016). Sześć razy zdobywał Dziką Różę Publiczności w czasie plebiscytu popularności aktorów i spektakli. Ostatni raz zdobył ją w minionym sezonie teatralnym.

Grzegorz Rak jest autorem powieści, opowiadań i dramatów. Swoje dorosłe życie związał ze Skarżyskiem, gdzie obecnie mieszka oraz z Kielcami, w których od lat angażuje się w działalność kulturalną. W czasach studenckich pisarz działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, prowadził nieformalny kabaret, a także był pomysłodawcą premier studenckich w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. Pracował w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach i Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. W swoim dorobku Grzegorz Rak ma dramaty, między innymi „Nasze święto” (2004), powieść „Miłość w Rzeczniowie” (2018), „Fotografia” (2019), „Opowiadania nie tylko mazurskie” (2021), czyli zbiór zawierający cykle opowiadań: „Opowiadania mazurskie”, „Święta” i opowiadania luźne, a wśród nich „Nareszcie w domu” – zwycięskie opowiadanie w pierwszej edycji konkursu “O Złote Pióro Wojewody Świętokrzyskiego” oraz wyróżnione w następnej edycji tego konkursu opowiadanie „Bolero”.

Wstęp na monodram "Wielkanoc" jest wolny. Na wydarzenie zapraszają "Szklany Dom" i Wspólnie ze Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Stefana Żeromskiego w Kielcach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie