Moravia Anna-Bud Morawica uległa Wiernej Małogoszcz 1:2 w Hummel 4.lidze świętokrzyskiej. Zobaczcie zdjęcia kibiców

Jaromir Kruk
Kibice na stadionie w Morawicy. Więcej na kolejnych zdjęciach
Kibice na stadionie w Morawicy. Więcej na kolejnych zdjęciach Moravia Anna Bud Morawica
Moravia Anna-Bud Morawica uległa Wiernej Małogoszcz 1:2 w 8. kolejce piłkarskiej Hummel 4.lidze świętokrzyskiej. Zobaczcie zdjęcia kibiców na stadionie w Morawicy.

Moravia Anna-Bud Morawica - Wierna Małogoszcz 1:2 (0:1)

Bramki: Dawid Szałas 89 - Krystian Sornat 41 z karnego, Wiktor Soboń 69.
Moravia: Wojno – Mateusz Zawadzki, Dziedzic, Zgrzebnicki (46 Szałas) – Szczepanek (46 Wasilewski), Gilewski, J. Rabiej (84 B. Młynarczyk), F. Rogoziński – Michał Zawadzki, Maciej Pokora (69 Kralka), Pryjmak (63 R. Szymański.
Wierna: Frączek – Malinowski, Kuzincow, Wroński, Molęda (55 Michał Bała) – Klapa, D. Czarnecki, Soboń (90+4 M. Bednarski) – Sornat (86 Szczepańczyk), Rogula (90+2 Gajek), Rejowski (37 Łata).
Żółte kartki: Zgrzebnicki, Dziedzic – Rogula, Molęda.
Sędziował: Dawid Kozub.
Widzów: około 80.

Moravia uchodziła za zdecydowanego faworyta meczu z Wierną, ale zasłużenie przegrała. Goście, którzy już w 37 minucie stracili z powodu kontuzji Mateusza Rejowskiego objęli prowadzenie po karnym Krystiana Sornata (za faul Szczepanka na Łacie). Autor prowadzenia dla gości w 53 minucie popisał się kapitalnym strzałem z wolnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W szeregi Moravii dużo ożywienia wniósł Dawid Szałas, który szalał na skrzydłach. Gospodarzy ostudziła akcja z 69 minuty z udziałem Damiana Czarneckiego, który podawał do Łaty, ten po pięknym przyjęciu piłki dograł do Roguli. Po strzale napastnika Wiernej futbolówkę odbił Krystian Wojno, lecz nie miał szans przy dobitce najlepszego na placu Wiktora Sobonia. Piękna indywidualna akcja Szałasa dała Moravii kontaktowego gola, ale na więcej zabrakło już czasu i pomysłów.